Na co zwracać uwagę podczas projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej ważne? O czym musimy pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania serwisów internetowych bardzo ulegają zmianie, tak więc ażeby nasza strona była ciągle ciekawa i wystarczająco nowoczesna, powinniśmy zaprojektować ją w zgodzie z najlepszymi zasadami.

Kolejne prognozy, ale również doświadczenie ukazują, iż użytkownicy bardzo często korzystają ze smartfonów i tabletów niż z urządzeń stacjonarnych. Coraz więcej odsłon stron internetowych właśnie tak (więcejna ten temat> http://studioprinter.pl) się odbywa – z urządzeń odmiennych niż laptopy oraz komputery stacjonarne. Coraz bardziej znana jest tak więc idea responsive designu . Strony responsywne wypierają całkowicie tworzenie oddzielnych mobilnych serwisów. Poza oczywistymi kwestiami, jak zaoszczędzenie czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, jak wsparcie ze strony Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje oficjalna rekomendacja i to właśnie ze strony Google, iż najbardziej korzystnie tworzyć serwisy responsywne, bo oferuje to najbardziej ciekawą praktykę w realizowaniu stron (polecamy pozycjonowanie stron Artefakt) internetowych. Istnieje wiele przykładów takich stron, ale faktycznie na uwagę zasługuje projekt strony firmy Patron Serwis. Ta strona jest profesjonalnie zrobiona, a wszystko wzięło się z najlepszego projektu i koncepcji, jaka oczywiście została stworzona na podstawie najbardziej właściwych praktyk tworzenia. W trakcie projektowania zawsze korzystnie zwracać uwagę na tak zwany flat design. To zasada, w ramach której elementy strony powinniśmy zaprojektować tak, by wydawały się lekkie oraz płaskie. Nie mówimy tu wyłącznie o ikonach, jakie są wykorzystywane w serwisach, lecz również o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, czyli user interface.

Mówimy tu o przyciskach, elementach menu a także przełącznikach formularzy. Co interesujące, ten trend tak silnie wpisał się w dzisiejsze projektowanie, iż wielka część witryn zaczyna się unifikować. Tak więc białe strony, na których jest dużo światła oraz flat UI zapewniają odbiorcy prawdziwą czytelność przekazu, co sprawia, iż stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w projektowaniu. Dobrze o tym pamiętać, jak będziemy projektować własny serwis. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service – kto nas poleca?.

, , , ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.