Z jakiego powodu kobieta zatrudniona na stanowisku ekspedientki w miejskim kiosku musi znać przynajmniej podstawy rachunkowości

Kiedy ustawodawca zmienił prawo i zobowiązał właścicieli niewielkich kiosków do nabycia kas fiskalnych, to wielu sprzedawców zastanawiało się, w jaki sposób szybko obsłużyć klientów spieszących się na pociąg – przecież każdej dwudziestolatce kupującej w pośpiechu czasopismo należy wydrukować i dać paragon. Polacy z zasady nie biorą paragonów, zatem ten problem niejako sam się rozwiązał. Jednakże osoba zatrudniona w kiosku musi mieć o wiele większą wiedzę, daleko wykraczającą poza, tak czy owak, nieskomplikowaną umiejętność obsługi kasy.

sklep

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kasjer przed podjęciem pracy powinien skończyć stosowny kurs, żeby uzupełnić swoją wiedzę bądź zdobyć kompletnie nowe kwalifikacje. Pani zatrudniona w kiosku musi w końcu umieć obsłużyć terminal doładowań telefonicznych, jak również znać co najmniej podstawowe zasady przeprowadzania inwentaryzacji. Dodatkowo dobry handlowiec jest w stanie wypełnić formularz faktury vat i wystawić rachunek. Nawet jeśli w kiosku tego typu umiejętności nie są potrzebne, to dzięki wiedzy akademickiej można bez trudu wychwycić ewentualne błędy w rachunkach otrzymanych od np. dostawców.

W kioskach nabywamy małe artykuły, zatem wystarcza nam najzwyklejszy paragon, a prawie zawsze i on, jak już zauważyliśmy, bywa niepotrzebny. Jednak każdy sprzedawca ma czuć się zobligowany do poznania norm, jakie obowiązują w handlu i są zdefiniowane w ustawach. O ile sprawa wystawiania paragonów jest raczej dostatecznie jasna, o tyle faktura na podstawie paragonu może okazać się przyczyną zażenowania mniej wykwalifikowanej ekspedientki, nawet jeżeli wystawienie takiego dokumentu przekracza jej kompetencje. A o wypisanie faktury może przecież poprosić pani po trzydziestce, która nabyła doładowanie do telefonu.

Paragon fiskalny

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Kto chce pracować jako sprzedawca w miejskim kiosku, ten powinien już na etapie rozmów kwalifikacyjnych wyróżnić się bogatą wiedzą, tak z dziedziny finansów, jak i szeroko pojętego handlu. Gdy kandydatka bardzo dobrze wie, komu przysługuje ulga na kasę fiskalną (czytaj więcej tutaj) albo jest w stanie ze szczegółami opisać proces reklamacji produktów i wymienić sytuacje, w których klient może starać się o wymianę określonego artykułu, to ma oczywiście o wiele większe szanse niż mniej wyedukowana konkurentka. A w dzisiejszych czasach kompetentny ekspedient jest jak skarb, ponieważ po części od jego umiejętności zależy wysokość zysków.

, ,

Related posts

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

W sytuacji jeśli szukasz zajęcia, gdzie sam sobie będziesz przełożonym, masz szansę stać się agentem od ubezpieczeń

Niejeden człowiek chce być samemu sobie szefem i decydować, ile zarobi. Taką ewentualność oferuje zajęcie w formie agenta ubezpieczeniowego. Dzisiaj ten zawód może pochwalić się znacznym wzięciem, bo ludzie cenią sobie swobodę działania i luźne godziny pracy. Na wspomniany zawód nierzadko ważą się osoby młodsze lub uczące się, które pragną sobie dorobić, ale nie mogą wziąć posady na pełnym etacie.

Czy przy prowadzeniu firmy opłaca się korzystać z oferty doświadczonego biura rachunkowego?

Założenie działalności gospodarczej to dobry krok aby się usamodzielnić i uniezależnić finansowo od innych. Własna firma, nawet niewielka, gwarantuje nie tylko poczucie zadowolenia, ale także stabilizacji, jeżeli nasz biznes działa w oparciu o stałe schematy i gwarantowane zyski. Aczkolwiek, aby rzeczywiście czerpać jak najwięcej korzyści, musimy w pierwszym rzędzie zadbać w szczególności o odpowiednie operowanie finansami i kapitałem, który udało nam się zgromadzić.

Latest posts

W jaki sposób myć okna? Parę dobrych wskazówek.

Mycie okien niejednej kobiecie sprawia problem. Sztuką jest bowiem tak umyć szyby, żeby były czyste oraz nie było na nich smug. Jest kilka sztuczek na to, żeby ogarnąć sztukę mycia szyb oraz mieć okna, których zazdrościć będą sąsiadki. Czyste szyby stanowią najbardziej istotną ozdobę zadbanego mieszkania. Mycie szyb jest jednak niezwykle nielubianą robotą w mieszkaniu, a zazwyczaj najbardziej kłopotliwe są właśnie smugi. Powszechne jest, iż istnieje dość dużo sposobów czyszczenia okien.

Podatek – jedna niezmienna rzecz na tym świecie

Pieniądze, z pewnością da się tak stwierdzić, to coś, bez czego cały nasz współczesny świat nie potrafiłby funkcjonować. Mimo że wiele osób deklaruje, iż potrafi bez nich żyć, prawda jest kompletnie inna: należy przecież opłacać mieszkanie, kupować coś do jedzenia, ubierać się i tak dalej.

W jaki sposób można teraz postarać się bezproblemowo odzyskać zadłużenie od swojego dłużnika?

Trzeba być przygotowanym na to, że istnieje możliwość spotkania na własnej drodze osób, które nie będą chciały albo mogły oddać własnych należności. Co można zrobić w podobnym przypadku? Czasem własnoręcznie nie ma się możliwości na to, żeby dochodzić swoich praw w konkretnych instytucjach lub po prostu wiedzy, jaka wówczas okazuje się być absolutnie konieczna. Na szczęście ma się opcję w postaci doświadczonych firm, które zajmują się windykowaniem zadłużeń.

Oferta obiektywów w Szczecinie

Obiektyw jest elementem urządzenia fotograficznego, który służy do skupiania obrazu na błonie światłoczułej, czy też na matrycy. Soczewki przekazują obraz obiektu, jaki ma być sfotografowany. Obiektywy mogą tworzyć się z pojedynczej soczewki, jak w dawnych aparatach, ale zazwyczaj mieszczą parę soczewek.