Z jakiego powodu kobieta zatrudniona na stanowisku ekspedientki w miejskim kiosku musi znać przynajmniej podstawy rachunkowości

Kiedy ustawodawca zmienił prawo i zobowiązał właścicieli niewielkich kiosków do nabycia kas fiskalnych, to wielu sprzedawców zastanawiało się, w jaki sposób szybko obsłużyć klientów spieszących się na pociąg – przecież każdej dwudziestolatce kupującej w pośpiechu czasopismo należy wydrukować i dać paragon. Polacy z zasady nie biorą paragonów, zatem ten problem niejako sam się rozwiązał. Jednakże osoba zatrudniona w kiosku musi mieć o wiele większą wiedzę, daleko wykraczającą poza, tak czy owak, nieskomplikowaną umiejętność obsługi kasy.

sklep

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kasjer przed podjęciem pracy powinien skończyć stosowny kurs, żeby uzupełnić swoją wiedzę bądź zdobyć kompletnie nowe kwalifikacje. Pani zatrudniona w kiosku musi w końcu umieć obsłużyć terminal doładowań telefonicznych, jak również znać co najmniej podstawowe zasady przeprowadzania inwentaryzacji. Dodatkowo dobry handlowiec jest w stanie wypełnić formularz faktury vat i wystawić rachunek. Nawet jeśli w kiosku tego typu umiejętności nie są potrzebne, to dzięki wiedzy akademickiej można bez trudu wychwycić ewentualne błędy w rachunkach otrzymanych od np. dostawców.

W kioskach nabywamy małe artykuły, zatem wystarcza nam najzwyklejszy paragon, a prawie zawsze i on, jak już zauważyliśmy, bywa niepotrzebny. Jednak każdy sprzedawca ma czuć się zobligowany do poznania norm, jakie obowiązują w handlu i są zdefiniowane w ustawach. O ile sprawa wystawiania paragonów jest raczej dostatecznie jasna, o tyle faktura na podstawie paragonu może okazać się przyczyną zażenowania mniej wykwalifikowanej ekspedientki, nawet jeżeli wystawienie takiego dokumentu przekracza jej kompetencje. A o wypisanie faktury może przecież poprosić pani po trzydziestce, która nabyła doładowanie do telefonu.

Paragon fiskalny

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Kto chce pracować jako sprzedawca w miejskim kiosku, ten powinien już na etapie rozmów kwalifikacyjnych wyróżnić się bogatą wiedzą, tak z dziedziny finansów, jak i szeroko pojętego handlu. Gdy kandydatka bardzo dobrze wie, komu przysługuje ulga na kasę fiskalną (czytaj więcej tutaj) albo jest w stanie ze szczegółami opisać proces reklamacji produktów i wymienić sytuacje, w których klient może starać się o wymianę określonego artykułu, to ma oczywiście o wiele większe szanse niż mniej wyedukowana konkurentka. A w dzisiejszych czasach kompetentny ekspedient jest jak skarb, ponieważ po części od jego umiejętności zależy wysokość zysków.

, ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.