Jak wytrenować postaw asertywnych?

Szkolenia psychologiczne tego typu wyjaśniają różnicę między asertywnością, agresją a uległością. Treningi polegają na pożytecznych ćwiczeniach pomagających radzić sobie z negatywnymi ocenami, a także uczą chronić prywatny obręb psychologiczny.

szkolenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Uczestnicy uczą się tego jak mówić „nie” w sposób, który nie obraża drugiej osoby a również trenują konstruktywne formułowanie krytyki.

Jeżeli chcesz zgłębić nasz punkt widzenia, to zapraszamy Cię do tekstu, który ukryliśmy pod zamieszczonym linkiem. Tam stale znajduje się bieżąca wiadomość (http://bhpprofesjonalnie.pl/).

W zakres szkolenia (polecamy szkolenia integracyjne) z asertywności wchodzi instruktaż krytykowania skupiony na zachowaniach a nie na jednostce a oraz zdecydowane formułowanie uczuć pozytywnych jak też negatywnych. Treningi tego rodzaju zalecane są dla wszystkich osób które: mają kłopoty z odmawianiem, nie potrafią mówić bezpośrednio o swych pragnieniach i oczekiwaniach, mają kłopoty z obroną własnych praw w sytuacjach społecznych i prywatnych, nie radzą sobie z krytyką środowiska, odczuwają mus spełniania oczekiwań innych osób, często noszą w sobie poczucie winy, mają trudności ze zbyt dużym poczuciem zobowiązań, nie radzą sobie w przypadkach konfliktów, nie umieją stwierdzić granicy pomiędzy zgodą a uległością, czują się wykorzystywani przez drugich, pragną poznać siebie oraz motywy swoich postępowań, borykają się z brakiem pewności siebie jak też niską samooceną.

Sposoby pracy które często są wykorzystywane w czasie treningów to: odgrywanie ról, gry symulacyjne, ćwiczenia indywidualne i grupowe, studium przypadków, dyskusje problemowe, kwestionariusze a także testy zachowań. W jaki sposób znaleźć dobrą firmę szkoleniową organizującą tego rodzaju szkolenia?

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management

Dobrze popytać wśród przyjaciół, ewentualnie wpisać w Google frazę: szkolenia asertywność, oraz nazwę miasta w którym pragniemy odbyć trening, otrzymujemy wtedy mnóstwo wyników. Najlepiej przed dokonaniem doboru przeszukać fora związane z tematem i zasięgnąć opinii internautów. Rekomenduję tego typu ćwiczenia, ponieważ mogą one w sposób ogromnie istotny polepszyć nasze stosunki interpersonalne zarówno w pracy jak też na co dzień, w życiu prywatnym i tym samym o wiele polepszyć nasze samopoczucie . Jednocześnie dowiemy się dużo o sobie samych przez co lepiej odgadniemy poniektóre nasze postępowania.

, , ,