Projektujemy sklep internetowy – o czym trzeba pamiętać?

Dziś większa część handlu funkcjonuje w internecie. Żeby utrzymać się na współczesnym rynku, trzeba mieć sklep internetowy, którego oferta przyciągnie potencjalnych klientów. Wiele osób popełnia jednak podstawowe błędy przy tworzeniu sklepu online, niwecząc tym samym swoje szanse na sukces.

Przygotowując sklep internetowy, należy pamiętać o dwóch głównych zasadach: każdy sklep (zobacz także technika grzewcza wrocław) musi mieć określoną branżę oraz grupę docelową i musi być przyjazny dla użytkowników.

Czy chcesz zobaczyć więcej (https://www.securityservice.pl/ochrona-strykow/) na analizowane na tej stronie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie rozczarujesz się. To zbliżona problematyka.

Co to oznacza? Projekt sklepu internetowego musi określać, do kogo oferta ma trafiać. Zupełnie inny wygląd oraz odmienny charakter tekstów będą mieć sklepy: z ubraniami dla nastolatków, z elementami wyposażenia wnętrz, z akcesoriami dla motocyklistów.

Internet

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli z kolei chodzi o to, co zrobić, żeby sklep był przyjazny dla użytkowników, to należyzwrócić uwagę na ergonomiczność samej witryny, łatwość w dostępie do konkretnych informacji i czytelność sklepu online.

Prawidłowo wykonany projekt sklepu internetowego niewątpliwie pomoże uzyskać przydatność strony. Jak to zrobić? Zobacz ofertę. Menu musi być zrozumiałe, zakładki muszą być dobrze podpisane, tak, aby nie budziły wątpliwości, do jakiego działu sklepu odsyłają. Istotne jest, by klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się zagubiony z powodu braku informacji, ale nie może również czuć się przytłoczony nadmiarem tekstu i grafiki. Najczęściej powielane błędy to brak cen przy produktach oraz brak wyszukiwarki, która umożliwiłaby sortowanie towarów na przykład pod względem ceny, czy typu.

Użytkownicy internetu, robiący zakupy w sklepach wirtualnych, nie tolerują też dodatkowych okienek reklamowych oraz źle sformatowanych tekstów – długie teksty, bez podziału na części, naprawdę źle się przyswaja. Najlepiej odbierane przez klientów są te sklepy, które oprócz produktów, oferują również darmowy dostęp do informacji branżowych, np. sklep z odzieżą narciarską może utworzyć w swojej witrynie podstronę z poradami, dotyczącymi tego, jak należy wybierać spodnie, albo rękawiczki. Tego typu działania to nie tylko szansa na zwiększenie zainteresowania witryną, ale też sposób na jej lepsze wypozycjonowanie. My wiemy, jak zrobić dobry sklep – wejdź tutaj.

, , ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.