Dziś warto inwestować w indywidualny rozwój

W dzisiejszych czasach łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Bardzo trudno jest się wyróżnić. Ci, którzy nawet chcą tego dokonać trafiają na beton. Zapisują się do różnych reality show albo talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, ponieważ chcą być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego krytykować, co z tego, gdy są tylko marionetkami w rękach wytrawnych graczy – speców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą kolejni, a Ci co do tej pory byli obiecujący zostaną prędko zapomniani.

To oczywiście problem w każdej sferze życia. Zdają sobie z tego sprawę ludzie, jacy byli na szczycie, a teraz muszą się schylać bardzo nisko, żeby podnieść coś z podłogi. Nie da się zawsze być na samym szczycie, sława trwa przeważnie dosłownie pięć minut. To nie znaczy jednak, że należy w ogóle zrezygnować ze starań.
Zgodnie z zasadą: żyć szybko, umierać młodo, niekiedy lepiej przeżyć błyskawiczne, acz ekscytujące życie niż męczyć się sto lat w cierpieniach. Może to zbyt przejaskrawiony przykład, lecz uzmysławia on w jakim sensie jesteśmy w stanie podejść do tego zagadnienia. Podejdź do swojego życia, jak do przygody, która ma po prostu koniec. No tak, ma, ale nie trzeba o tych zagadnieniach myśleć, zrób więc wszystko, ażeby żyło Ci się dobrze tu i teraz. Za często patrzysz w niebo, liczysz na cud?
To bezcelowe, bo cuda tak naprawdę nie istnieją, wiem, iż zdajesz sobie z tego sprawę, lecz jednakowoż po raz kolejny wierzysz, iż jednakże, iż może akurat dziś spełnią się marzenia…Zamiast tych myśli kształć się cały czas, pragniesz się lepiej prezentować, mieć lepsze relacje w kontaktach międzyludzkich zapisz się na szkolenie interpersonalne ( ciekawa oferta umieszczona jest tu), pragniesz wykształcić w sobie cechy silnego przywódcy, który mógłby przewodzić grupie, ponieważ to pomoże Ci zrobić karierę w Twojej branży, nie wahaj się, skorzystaj ze szkolenia z zakresu przywództwa.

szkolenie

Autor: QSC AG

Takiego typu, i wielu innych, pomocnych umiejętności nie nauczysz się siedząc w mieszkaniu i rozmyślając albo spoglądając w niebo oczekując na gwiazdkę z nieba. Tylko praca nad sobą i parcie do przodu (ale nie „na szkło”) sprawi, iż będziesz solidnym zawodnikiem, a nie gwiazdką na jeden sezon, o jakiej wszyscy błyskawicznie zapomną. I jeszcze coś, nie ma drogi na skróty, by coś osiągnąć potrzebujesz kluczy, wyważenie drzwi może i dobre, lecz tylko w filmach.

, , ,