Co robić momencie gdy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie została doręczona na czas. Jak zareagować?

Nasza egzystencji wiąże się z ciągłym pośpiechem, w związku z czym od czasu do czasu nie mamy czasu na wykonanie konkretnych formalności, a jest to szczególnie istotne, kiedy dostajemy paczkę od kuriera. Najczęściej nie zwracamy uwagi czy paczka przyszła na czas i na to czy ma pewne uszkodzenia. Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem warto od czasu do czasu dobrze obejrzeć paczkę. Może być to niezbędne, jeśli okaże się, że otrzymaliśmy uszkodzoną paczkę.

obsługa kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu przypadku adresat ma siedem dni od przyjścia przesyłki na pokazanie, że wina za uszkodzenia znajduje się po stronie kuriera (profil), by jednak takich rzeczy zrobić musimy szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie.

Frapuje Cię problematyka poruszana w tym tekście? Przeczytaj poza tym także inne podobne posty – po prostu wejdź tu (https://www.workservice.pl/praca/tymczasowa/plonsk/).

Wiadomości na ten temat reklamujący może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy. Jeżeli te drogi z jakichś powodów nie pomogą, cały czas można szukać pomocy w infolinii dla klientów. Musimy pamiętać również o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w przypadku, kiedy przesyłka nie zostanie dostarczony na czas? Należy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na wybranym terminie, w którym paczka ma być dostarczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich.

Jeśli intryguje Cię ten tekst, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo inny równie absorbujący news skup makulatury łódź.

Perfekcyjna firma kurierska (sprawdź ten artykuł) jest zobligowana by informować klientów o wyznaczonym terminie, w którym paczka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić. Jeżeli tego nie zrobi odbiorca ma prawo występować o odszkodowanie. Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie może przekraczać dwukrotności opłaty za usługę. Doskonale ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie firmy kurierskiej.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać odbiorca nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody oraz niedotrzymanie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym pamiętać, ponieważ mnóstwo z nas zapomina o swoich prawach. Warto wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się zwrócić w celu znalezienie pomocy.

, ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.