Proste, bezproblemowe oraz lekkie styropiany dachowe w montażu są perfekcyjnym rezultatem dla dachów płaskich

Tafle styropianowe przeznaczone są do modelowania powierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie jakim potrzebujemy nadać spadek bądź dobre nachylenie w celu usunięcia wody opadowej, rozprowadzenia wody na powierzchni do otworów spustowych czy rynien i uniknięcia sytuacji odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind

Zastosowanie tego typu podejście jest wiele tańsze, gdyż styropian dachowy jest materiałem bardzo lekkim, daleko powstrzymującym obciążenie dachu, zaś styropian jest banalny i szybki w montażu.

Kliny styropianowe stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich fundamentalnym funkcją jest zmniejszenie kąta załamania papy, aby woda opadowa nie magazynowała się w sąsiedztwie kominów, świetlików, ścian czy też ogniomurów oraz innych powierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za pomocą kleju bitumicznego, jaki jest mocno plastyczny. Kiedy używamy kliny nie oklejone papą, należy je przykryć paskiem papy podkładowej, aby ochronić przed stopieniem styropianu podczas zgrzewania papy.

Porównaj: megastyro.plkrycie dachu płaskiego, jego ukształtowanie czy też nachylenia, częstokroć zapomina się o zaprojektowaniu usuwania wody z każdego miejsca na nawierzchni dachu. Woda opadowa nierzadko spotyka na drodze blokady, takie jak kominy, świetliki, mury oraz nadbudówki na dachu. Dzięki przeznaczeniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne w małych temperaturach czy też w środowisku o wysokiej wilgotności.

Oprócz tego nie nasiąka wodą oraz jest niezwykle lekki i łatwy w rozmieszczaniu na dachu. Styropian dachowy ma długą żywotność i jest solidny na drobnoustroje, grzyby i pleśnie – link do strony. Można go wykorzystywać na dachy nowiutkie czy też naprawiane.

Projektowany jest do wykonania izolacji czy też odprowadzenia wody opadowej z powierzchni dachów płaskich, a dzięki atutem takim jak łatwość montażu, lekkość, styropian dachowy może śmiało zastąpić bardziej pracochłonne materiały budowlane.

, , ,