Słowacja – jako wartościowy partner w interesach

Nie mówi się o tym w telewizji, radiu czy Internecie, gdyż nie jest to widowiskowa historia dla stacji informacyjnych, ale jest się czym pochwalić: nasz handel ze Słowacją w ciągu ostatniej dekady skoczył znacznie do góry, wzrastając o… 300 procent. Tak ogromny skok cieszy, lecz też skłania do snucia planów, jak utrzymać tak pokaźny wzrost. Jak podkreślają specjaliści, trend ten może się utrzymać, jednocześnie nie powinno zabraknąć nowych inwestycji.

Obecnie można potwierdzić, że Słowacja to dla Polski jeden z najważniejszych partnerów handlowych. W 2012 roku wartość wymiany handlowej sięgnęła około siedmiu miliardów euro, i co istotne, była dosyć podobna po jednej, jak i po drugiej stronie.

Ten wynik świadczy o wzroście o ponad cztery procent, w porównaniu z rokiem 2011. Daje to ciekawy wynik, gdyż Słowacja awansowała na 9 miejsce pośród najważniejszych partnerów handlowych naszego kraju. Warto uświadomić, że w 2011 roku zajmowała dopiero jedenaste miejsce.

firma spedycyjna

Autor: MBWA PR

Bardzo dużą wartość w polsko-słowackiej współpracy odgrywa globalny łańcuch dostaw. Co istotne, w niektórych sektorach gospodarki jest z każdym rokiem bardziej korzystnie i obiecująco, zwłaszcza mowa tu o branży motoryzacyjnej. Jest to prawda, transport np. z do Słowacji i ze Słowacji do Polski rożnych produktów jest coraz bardziej pokaźny.

Zaaferowały Cię wiadomości opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (m2t.com.pl/pl/czytniki-rfid-5), która także Cię się spodoba.

Jednakowoż, powinniśmy w tym miejscu powiedzieć, że perfekcyjnie niestety nie jest, bo ciągle przydałaby się poprawa w zakresie infrastruktury transportowej między pomiędzy Polską a Słowacją. Jest jednak nadzieja na tego typu poprawę, kliknij ten adres http://grupapartner.pl/ gdyż już teraz dzięki środkom unijnym poprawiono infrastrukturę, a w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Poza tymi gospodarczymi zaletami wato także przypomnieć, iż Słowacja to jednocześnie piękny kraj. Choć nasze wakacyjne plany kierują nas się w stronę Europy Zachodniej i Południowej, a także Północnej Afryki, to nie będziemy żałować, gdy wybierzemy się trochę bliżej, do naszego południowego sąsiada. Słowacja przypadnie do gustu zwłaszcza osobom kochającym góry, ponieważ to kraj górzysty, ze wspaniałymi widokami, szlakami i atrakcjami turystycznymi. Jak widzimy, warto robić interesy ze Słowacją, a jednocześnie nie zaszkodzi odkryć tego kraju pod kątem turystycznym.

Jedno jest pewne, nie będziemy żałować. Zresztą, ci co już tam byli zaraz chcą tam powrócić Nie dość, iż jest tam tak wspaniale, to jeszcze ludzie są życzliwi, a ceny zbliżone do polskich. Przy małym staraniu można się także dogadać, gdyż język słowacki należy do identycznej grupy językowej, co nasz, język polski.

, , , , ,