Czym jest e-procurement i jakie ważne informacje warto otrzymać na temat tego obszaru działalności?

E-procurement jest to pewien bardzo istotny i równocześnie nadzwyczaj wydajny obszar e-biznesu, który ściśle dotyczy zarządzania rozlicznymi działaniami i procesami, jakie są połączone z elektronicznym procesem zaopatrzenia oraz zamówień w dwóch sektorach – zarówno w sektorze prywatnym jak też w sektorze publicznym.

proces zakupowy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement spełnia niesłychanie ważkie funkcje, aktualnie zdołamy wyróżnić trzy najważniejsze. Pierwszą z nich naturalnie jest automatyzacja procesu zakupowego. Warto wiedzieć, że e-procurement zawiera w dzisiejszych czasach pełny i zupełny proces zaopatrzenia w całej organizacji oraz na jej różnych poziomach. Do tego ważne jest to, że obieg każdych dokumentów odbywa się jedynie z wykorzystaniem drogi elektronicznej. Drugą funkcją, jaką pełni dziś e-procurement (czytaj więcej o e-procurement) jest standaryzacja asortymentu. Co dokładnie oznacza to pojęcie? Chodzi o drobiazgowe sprawdzanie oraz testowanie nabywanego asortymentu, w tym również portfela dostawców. Dzięki temu znacznie swobodniej można zaplanować rozmaite transakcje, a także oddziałuje to na poprawę współpracy z rozmaitymi dostawcami. Trzecią i ostatnią już, choć niemniej istotną rolą, którą pełni e-procurement jest naturalnie ścisła kontrola zakupów. Obszar ten pozwala na prowadzenie gruntownej koordynacja budżetowania, planowania, a także dozorowania kompletnego procesu zakupów ( obsługa cyfrowych dokumentów – logintrade.plobsługa cyfrowych dokumentów – Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze skoncentrowanie się na nadzorowaniu współpracy z różnorodnymi dostawcami i także o wiele prościej wolno się skupić na wyborze dostawców.

elektroniczne dokumenty
E-procurement prócz pełnienia ogromnie znaczących funkcji ma także multum znaczących zalet. Między innymi wolno dostrzec, że dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów da się zaoszczędzić wiele cennego czasu. Mało tego sporo poprawiają się także rozmaite procesy biznesowe, można również dużo zaoszczędzić na kupowaniu o wiele tańszych produktów, usług czy też materiałów. Dodatkowo ogromnie wydajnym i efektywnym narzędziem używanym w tym obszarze są aukcje internetowe, które pozwalają na wspieranie toku wyboru poszczególnych dostawców.

, , ,

Related posts

Dzisiejsze rozwiązania uławiające rozliczenie PIT

Podatki – jak powiada stare przysłowie: jedyna na sto procent pewna rzecz obok śmierci, z pewnością nie jednemu z nas zatruwają życie. Cały czas obawiamy się, aby zdążyć na czas z ich opłaceniem, aby nie pomylić się w wyliczeniach, nie mieć problemów z skarbówką

Pit typu 36 na ogólnych regułach przy zastosowaniu skali podatkowej

Zeznanie Pit 36 dotyczy wyłącznie dochodów opodatkowanych według skali podatkowej. Jeżeli zdobywasz tylko dochody zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie wykazujesz przychodów zwolnionych z opodatkowania. Najprościej rozliczysz się z fiskusem pobierając program do pitów.

Latest posts

Jak nabywać używane auto, żeby nie wyjść źle na takiej transakcji?

Wiele osób marzy o nowym samochodzie łatwo z salonu, lecz niestety nie wszelkiego na nie stać. W tej sytuacji wyjściem będzie nierzadko nabycie samochody używanego. Przeważnie toteż ustalamy budżet, zawężamy pole poszukiwań do określonego modelu i przeglądamy ogłoszenia.

Internet stał się dla nas powszechnością

Nie odnajdziemy w teraźniejszym czasie najprawdopodobniej ani jednego gospodarstwa domowego, które nie miałoby podłączenia do internetu i nie korzystałoby z niego stale.
Coraz większą liczbę czynności wykonujemy również drogą elektroniczną.

Sposoby na ocieplenie poddasza we własnym mieszkaniu

Ocieplenie stropu bądź też poddasza to aspekt, dzięki jakiemu będziemy w stanie oszczędzić trochę środków finansowych jeśli chodzi o rachunki za ogrzewanie. Odpowiednia izolacja cieplna sprawia, iż pozbywamy się tak zwanych.