Dzisiejsza szkoła to nie wyłącznie plecak i flamastry

Pamiętasz ten czas, kiedy uczyłeś się w szkole. To nie był zwyczajny okres, jest bowiem zapamiętany już na zawsze. To była zdecydowanie inna szkoła, niż dziś. Teraz to uczniowie mają wynalazki: tablety i smartfony, którymi bawią się podczas lekcji, my mieliśmy inne zajęcia: czekaliśmy, aż przywiozą kredy do szkoły, a później zabieraliśmy ją i rysowaliśmy po całym osiedlu. Pamiętasz? Nasze znaki pozostawały na chodnikach, na blokach, aż do pierwszego lepszego deszczu. Pamiętasz?

w klasie

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Mieliśmy inne ciekawe zabawy. Z racji braku takich zabawek, jak współcześnie robiliśmy swoje historie z dostępnych szkolnych przyrządów. Poza tym, że posiadaliśmy gumki do mazania (korektory dla dzieci), mieliśmy możliwość rozpocząć wojnę na pociski, w ruch szły również papierki i rurki od długopisu, z których naparzaliśmy tymi kuleczkami po całej klasie. To były czasy pamiętasz.

Podoba Ci się ten tekst? Jeśli masz chęć uzyskać większą ilość danych, odszukaj www (http://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-mobilne/), które zawiera nie mniej fascynujące dane.

A klej? Nie, nie taki klej dla dzieci, do papieru (kreda szkolna). Mieliśmy przecież dostęp do butaprenu na ZTP i co robiliśmy, kleiliśmy różne przedmioty. Raz nawet skleiliśmy neseser naszego nauczyciela, a ten otworzył go już z kawałkiem biurka.

To dobrze, że masz ochotę uzyskać zbliżone informacje na prezentowany wątek, ponieważ klikając na odsyłacz, poznajesz przydatne notatki (http://ipschool.pl/pl/kindergarten/program) na podnoszone zagadnienie.

No był strach, był, że zacznie się awantura, ale on jakby nigdy nic zaczął się śmiać. Może sam przypomniał sobie takie żarty, a może myślał, że to przez przypadek mu się skleiło?

Ciekawie też było z korektorami, nie? Można było zamalować komuś pół opowiadania lub na przykład zmazać jedną literkę, a drugą dopisać, ale już z błędem. Albo pamiętasz, był taki kolega, co robił straszne „byki”, właściwie w każdym zdaniu. I kiedy wyszedł on na przerwie braliśmy jego zeszyt i czerwonym piórem czyniliśmy porządek z jego gafami. Gdy przychodził to nie mógł wyjść z podziwu, że tyle „byków” liczyło jego stado.
Albo jeszcze jeden, również udawał się na przerwę, spadochroniarzem był, znaczy nie przeszedł z klasy do klasy, więc kiblował, był bardzo rozrywkowy, więc się dostosowaliśmy poziomem do niego. I biorąc jego plecak napełnialiśmy go różnymi klasowymi przedmiotami, najczęściej w sali matematycznej, dostawał nowy zapas figur geometrycznych. Kiedy powracał już po przerwie to przez kilka minut trudził się, żeby to wszystko wydobyć. Pamiętasz? To były czasy!

, ,

Related posts

Dbanie o dietę w obecnych czasach, nie jest tak naprawdę takim prostym przedsięwzięciem.

Niestety bardzo dużo produktów, jakie możemy nabyć w popularnych sklepach, posiada we własnym składzie, różne substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzać nie tylko rozpiskę kupowanego artykułu, ale także zastanowić się nad tym, czy nie łatwiej jest zmienić miejsce zakupów. Jedzenie ekologiczne powstaje w oparciu o naturalne procesy.

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, jakie kilkanaście lat temu nie przystąpiły do matury, staje się teraz coraz bardziej powszechna. Dużo ludzi decyduje się na przystąpienie do matury w późniejszym wieku, zapewnia im to dużo możliwości, przykładowo zdołają znaleźć lepszą pracę czy też zapisać się na studia wyższe.

Połowa roku szkolnego, czyli wspaniały czas by zacząć się przygotowywać do matury.

Na nieszczęście patrząc na statystyki, zdawalność sprawdzianu dorosłości z roku na rok wygląda coraz gorzej. Uczniowie nie szczególnie zdają sobie sprawę z tegoż, że od tego być może bagatelnego egzaminu w dużej mierze uzależniona jest ich przyszłość.
Na szczęście na rynku istnieje sporo jednostek jak i osób prywatnych oferujących wsparcie spóźnionym maturzystom.

Matura to naprawdę istotny egzamin, bądź przygotowany się do niego najlepiej, jak można

Matura - zwana również egzaminem dojrzałości - jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Wieńczy edukację w szkole średniej i bywa podsumowaniem całego okresu nauki. Wynik uzyskany na maturze ma wielkie znaczenie dla możliwości podjęcia studiów na wymarzonym kierunku. Należy odpowiedzialnie podejść do kwestii egzaminu maturalnego i właściwie się przygotować.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.