Negocjowanie ceny z deweloperem – o czym wskazane jest wiedzieć

Kupując jakąś posiadłość od dewelopera, warto pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, własne M lub może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Kontrahent będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, jacy potrzebują zyskać Klientów i zarazem sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny posiadłości. Jeśli więc nabywasz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Być może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena posiadłości, Ty bezsprzecznie trochę na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy to naprawdę sporo, szczególnie, że mnóstwo osób bierze kredyt na nabycie posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

Aby negocjacje z deweloperem przebiegały poprawnie, z pewnością musisz dobrze się do nich przygotować. Nie wystarczy ogłosić „proszę opuścić cenę”. Wskazane jest przygotowywać sobie wyborne argumenty, które zdołają sprawić, że deweloperzy spuszczą nieco z ceny. Jeśli mieszkanie ma jakieś minusy, należałoby je wskazać. Znaczącym minusem może być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej lub również brak balkonu. Minusem zdoła być też lokalizacja mieszkania, która na przykład zdoła być źle skomunikowana z miastem bądź także mała liczba sklepów oraz punktów usługowych w okolicy.

Opisywany wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To przekonaj się sam, że odmienne witryny także zawierają podobne informacje, które wciągną Cię całkowicie.

Możemy też powiedzieć, że na oku posiadamy inne mieszkania, jakie jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej obszerne itd.

W takiej sytuacji deweloper pewnie będzie pragnął zachęcić nas do kupienia lokalu i przypuszczalne, że zaproponuje niższą cenę. Warto także rozeznać się w tym, czy dana posiadłość cieszy się okazałym zaciekawieniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż czy być może deweloper ma ich jeszcze dużo. To również może nam pomóc w negocjacjach, ponieważ jeśli lokal (poznaj najlepsze mieszkanie w Archicomie) nie cieszy się zbytnią popularnością lub na koncie dewelopera jest jeszcze mnóstwo innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej możliwe.

, , , , , ,

Related posts

organizer kuchenny czyli pomagier w utrzymaniu ładu

Producenci mebli kuchennych wprowadzają nieustannie śmiałe rozwiązania, z przyczyny których kuchnia staje się jeszcze lepiej funkcjonalna. Zanim więc wybierzemy umeblowanie kuchenne, zastanówmy się jakie udogodnienia i nowatorskie rozstrzygnięcia nam się przydadzą. Poza stylowymi frontami kuchennymi i odpowiednimi blatami, powinniśmy zadbać również o wyposażenie szafek kuchennych i szuflad. Organizery, wkładki, przegródki uproszczą nam powszednie zajęcia kuchenne i wesprą w podtrzymaniu porządku. Na start, musimy postanowić o naszej wizji swojej kuchni. Zacznijmy od sporządzenia gruntownych pomiarów pomieszczenia.

Jeżeli w tym momencie, jesteś w trakcie budowania lub remontu domu – warto zaznajomić się z obszerną propozycją sklepów i wypożyczalni sprzętu.

Budowa domostwa rodzinnego, czy jakakolwiek duża aranżacja budowlana, to skomplikowany proces, wymagający sporej ilości ważnych wyborów. Koszty wszelkiej struktury bywają ogromne, z tej racji właśnie trzeba dobrze przemyśleć wydatki, zaplanować wszystkie postępowania, a nade wszystko odpowiednio wywiedzieć się, które formalności i zalecenia należy wykonać przed wystartowaniem przedsięwzięcia. Funkcjonują trzy najistotniejsze składniki każdej struktury - szkic, materiały i sprzęty budowlane i fachowa ekipa robotników. Żadna konstrukcja nie będzie powstawać bez takich czynników.

Klej d4 złączy wszystko

Nawierzchnie sportowe muszą być wykonane z odpowiedniego tworzywa
Jeśli tworzymy halę sportową, albo bieżnię powinniśmy mieć gwarancję, że jej powierzchnia będzie wytrzymała oraz odporna na tarcie. Dlatego właśnie musimy się koncentrować wyłącznie na tych materiałach, które idealnie nadają się na nawierzchnie sportowe oraz zaoferują nam gwarancję, że nic się z nimi nie będzie działo, nawet jeżeli będą na nie działały różne warunki atmosferyczne.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.