O organizowaniu konferencji

Perfekcyjnie zorganizowana konferencja to idealna reklama dla firmy szkoleniowej. Tego typu wydarzenie wymaga skoordynowania wielu działań w niedługim okresie czasu. Jak poradzić sobie z takim zleceniem, jeśli pracujemy w firmie eventowej od niedawna i jest to nasze pierwsze zadanie?

Do tego typu zadania najrozsądniej podejść jak do projektu. Należy bowiem wykonać określone działania, aby uzyskać zamierzony cel, jakim będzie w tym wypadku organizacja udanej konferencji. Naturalnie zawsze, zazwyczaj ograniczają nas pewne ramy czasowe, więc musimy dobrze zaplanować swoje działania, żeby dotrzymać najważniejszych terminów.

Przyjmijmy, że robimy konferencję naukową dla przedstawicieli branży kosmetycznej. Co powinniśmy zrobić najpierw? Przede wszystkim powinniśmy ustalić konkretną datę konferencji , a także czas jej trwania. Przeważnie temat tego typu eventów jest z góry określony przez klienta, jednak zdarza się, że także ten element będzie zależał od nas. Wówczas należy zasięgnąć porady (zobacz rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych) u specjalistów z danej branży i określić, jaki zakres tematyczny będzie najlepszy dla uczestników konferencji.

Jeśli mamy już potwierdzony termin, musimy rozpisać budżet imprezy. To bardzo ważne, abyśmy szczegółowo wiedzieli, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na całe przedsięwzięcie. Jeśli nie musimy zbytnio ciąć kosztów, można zastanowić się nad zaplanowaniem konferencji w górach .

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo Białka Tatrzańska to godna polecenia miejscowość, która zapewne przypadnie do gustu gościom. W miejscowości turystycznej łatwiej jest zapewnić gościom dodatkowe atrakcje w przypadku, gdy konferencja trwa cały weekend.
Gdy jesteśmy już pewni terminu i budżetu, powinniśmy wstępnie dokonać rezerwacji w hotelu. Najlepiej jest wybrać sprawdzony hotel, który posiadanowoczesne sale konferencyjne w górach i ma pozytywną opinię. Wiele hoteli posiada w swojej ofercie organizację konferencji, jednak należy sprawdzić zawczasu, czy sala jest odpowiednio wyposażona w sprzęt multimedialny oraz wygodne siedzenia.

Gdy zaprosimy już prelegentów i ustalimy szczegółowy program (zobacz program do rozliczania pit za 2019) konferencji, musimy wtedy potwierdzić rezerwację w wybranym ośrodku (zobacz ceny). Nie zapomnijmy także o wydrukowaniu odpowiednich materiałów pokonferencyjnych dla każdego prelegenta oraz plakietek z imionami. Kiedy mamy już wszystko ustalone, możemy być pewni, że konferencja będzie udana.

, ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.