O organizowaniu konferencji

Perfekcyjnie zorganizowana konferencja to idealna reklama dla firmy szkoleniowej. Tego typu wydarzenie wymaga skoordynowania wielu działań w niedługim okresie czasu. Jak poradzić sobie z takim zleceniem, jeśli pracujemy w firmie eventowej od niedawna i jest to nasze pierwsze zadanie?

Do tego typu zadania najrozsądniej podejść jak do projektu. Należy bowiem wykonać określone działania, aby uzyskać zamierzony cel, jakim będzie w tym wypadku organizacja udanej konferencji. Naturalnie zawsze, zazwyczaj ograniczają nas pewne ramy czasowe, więc musimy dobrze zaplanować swoje działania, żeby dotrzymać najważniejszych terminów.

Przyjmijmy, że robimy konferencję naukową dla przedstawicieli branży kosmetycznej. Co powinniśmy zrobić najpierw? Przede wszystkim powinniśmy ustalić konkretną datę konferencji , a także czas jej trwania. Przeważnie temat tego typu eventów jest z góry określony przez klienta, jednak zdarza się, że także ten element będzie zależał od nas. Wówczas należy zasięgnąć porady (zobacz rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych) u specjalistów z danej branży i określić, jaki zakres tematyczny będzie najlepszy dla uczestników konferencji.

Jeśli mamy już potwierdzony termin, musimy rozpisać budżet imprezy. To bardzo ważne, abyśmy szczegółowo wiedzieli, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na całe przedsięwzięcie. Jeśli nie musimy zbytnio ciąć kosztów, można zastanowić się nad zaplanowaniem konferencji w górach .

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo Białka Tatrzańska to godna polecenia miejscowość, która zapewne przypadnie do gustu gościom. W miejscowości turystycznej łatwiej jest zapewnić gościom dodatkowe atrakcje w przypadku, gdy konferencja trwa cały weekend.
Gdy jesteśmy już pewni terminu i budżetu, powinniśmy wstępnie dokonać rezerwacji w hotelu. Najlepiej jest wybrać sprawdzony hotel, który posiadanowoczesne sale konferencyjne w górach i ma pozytywną opinię. Wiele hoteli posiada w swojej ofercie organizację konferencji, jednak należy sprawdzić zawczasu, czy sala jest odpowiednio wyposażona w sprzęt multimedialny oraz wygodne siedzenia.

Gdy zaprosimy już prelegentów i ustalimy szczegółowy program (zobacz program do rozliczania pit za 2019) konferencji, musimy wtedy potwierdzić rezerwację w wybranym ośrodku (zobacz ceny). Nie zapomnijmy także o wydrukowaniu odpowiednich materiałów pokonferencyjnych dla każdego prelegenta oraz plakietek z imionami. Kiedy mamy już wszystko ustalone, możemy być pewni, że konferencja będzie udana.

, ,

Related posts

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

W sytuacji jeśli szukasz zajęcia, gdzie sam sobie będziesz przełożonym, masz szansę stać się agentem od ubezpieczeń

Niejeden człowiek chce być samemu sobie szefem i decydować, ile zarobi. Taką ewentualność oferuje zajęcie w formie agenta ubezpieczeniowego. Dzisiaj ten zawód może pochwalić się znacznym wzięciem, bo ludzie cenią sobie swobodę działania i luźne godziny pracy. Na wspomniany zawód nierzadko ważą się osoby młodsze lub uczące się, które pragną sobie dorobić, ale nie mogą wziąć posady na pełnym etacie.

Czy przy prowadzeniu firmy opłaca się korzystać z oferty doświadczonego biura rachunkowego?

Założenie działalności gospodarczej to dobry krok aby się usamodzielnić i uniezależnić finansowo od innych. Własna firma, nawet niewielka, gwarantuje nie tylko poczucie zadowolenia, ale także stabilizacji, jeżeli nasz biznes działa w oparciu o stałe schematy i gwarantowane zyski. Aczkolwiek, aby rzeczywiście czerpać jak najwięcej korzyści, musimy w pierwszym rzędzie zadbać w szczególności o odpowiednie operowanie finansami i kapitałem, który udało nam się zgromadzić.

Latest posts

W jaki sposób myć okna? Parę dobrych wskazówek.

Mycie okien niejednej kobiecie sprawia problem. Sztuką jest bowiem tak umyć szyby, żeby były czyste oraz nie było na nich smug. Jest kilka sztuczek na to, żeby ogarnąć sztukę mycia szyb oraz mieć okna, których zazdrościć będą sąsiadki. Czyste szyby stanowią najbardziej istotną ozdobę zadbanego mieszkania. Mycie szyb jest jednak niezwykle nielubianą robotą w mieszkaniu, a zazwyczaj najbardziej kłopotliwe są właśnie smugi. Powszechne jest, iż istnieje dość dużo sposobów czyszczenia okien.

Podatek – jedna niezmienna rzecz na tym świecie

Pieniądze, z pewnością da się tak stwierdzić, to coś, bez czego cały nasz współczesny świat nie potrafiłby funkcjonować. Mimo że wiele osób deklaruje, iż potrafi bez nich żyć, prawda jest kompletnie inna: należy przecież opłacać mieszkanie, kupować coś do jedzenia, ubierać się i tak dalej.

W jaki sposób można teraz postarać się bezproblemowo odzyskać zadłużenie od swojego dłużnika?

Trzeba być przygotowanym na to, że istnieje możliwość spotkania na własnej drodze osób, które nie będą chciały albo mogły oddać własnych należności. Co można zrobić w podobnym przypadku? Czasem własnoręcznie nie ma się możliwości na to, żeby dochodzić swoich praw w konkretnych instytucjach lub po prostu wiedzy, jaka wówczas okazuje się być absolutnie konieczna. Na szczęście ma się opcję w postaci doświadczonych firm, które zajmują się windykowaniem zadłużeń.

Oferta obiektywów w Szczecinie

Obiektyw jest elementem urządzenia fotograficznego, który służy do skupiania obrazu na błonie światłoczułej, czy też na matrycy. Soczewki przekazują obraz obiektu, jaki ma być sfotografowany. Obiektywy mogą tworzyć się z pojedynczej soczewki, jak w dawnych aparatach, ale zazwyczaj mieszczą parę soczewek.