Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc jest to kompleks czynności przeprowadzanych w celu utrzymania przy życiu jednostki poszkodowanej jak też zminimalizowania niepożądanych następstw wypadku przed przybyciem fachowej pomocy.

wypadek samochodowy - pierwsza pomoc

Źródło: www.morguefile.com

Działania te podejmuje jednostka znajdująca się na miejscu wydarzenia, wykorzystując powszechnie osiągalny sprzęt medyczny oraz leki. Stan gwałtownego zagrożenia zdrowotnego polega na gwałtownym lub realnym do założenia w krótkim czasie pogorszeniu się stanu zdrowia, które może doprowadzić do poważnego zaburzenia funkcji organizmu czy też uszkodzenia ciała albo utraty życia oraz nastręcza podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych oraz terapii. Prawo polskie nakłada na obserwatora wypadku obowiązek zawiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego czy pozostałych służb ratowniczych (policja), a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wchodzi w obszar kwestii powiązanych z bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Jeśli idzie o takie szkolenia pierwsza pomoc jest na pierwszym miejscu, albowiem nasze umiejętności w tym zakresie mogą przesądzać o czyimś życiu bądź zdrowiu.

Zamiarem szkolenia z zakresu pierwszej pomocy jest przekazanie informacji i praktycznych umiejętności z obszaru postępowania i reagowania w sytuacjach grożących ludzkiemu zdrowiu oraz życiu (szkolenia pierwsza pomoc ( http://adwokat-wroclaw.com.pl/pomoc-prawna )). Instruktaże aranżowane przez jednostki szkoleniowe określone są dla każdej grupy zawodowej, a również osób indywidualnych pragnących dobrze opanować reguły udzielania pierwszej pomocy. Instruktaże są odpowiednio dostosowywane do danej grupy zawodowej oraz zagrożeń występujących na stanowiskach pracy.

Instruktaże często prowadzone są przez aktywnych zawodowo ratowników medycznych, których wiedza oraz umiejętności poparte są wieloletnim doświadczeniem. szkolenia (polecamy kursy menedżerskie) prowadzone przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych, obrazów a także fantomów szkoleniowych.

Pierwsza pomoc, udzielona poprawnie, ratuje życie (wykwalifikowany zespół instruktorów CZARMED). A większość z nas pomoc rannemu ogranicza w większości wypadków do wezwania służb ratowniczych, bowiem paraliżuje nas strach. Boimy się, że możemy mu zaszkodzić. Spróbujmy przełamać strach, bowiem udzielając pierwszej pomocy przez przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, „kupujemy” rannemu czas konieczny na dojazd fachowych służb. Kłopot jednakże w tym, że wielu ludzi nie wie, w jaki sposób ratować.

, ,