Jak dobrać i kupić najlepsze opony zimowe?

Opony stanowią bardzo ważną część każdego samochodu, na przykład z uwagi na to, że są jedynymi elementami dotykającymi podłoża podczas jazdy. Od ich stanu więc uzależnione jest w dużym stopniu bezpieczeństwo osób poruszających się danym pojazdem. Z tego powodu tak ważne jest systematyczne wymienianie opon na nowe. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zagrożenie wiąże się z posiadaniem w aucie zużytych opon.

Analogicznie znaczącą kwestią jest obowiązek wymiany opon na zimowe. Na terenie Polski nie obowiązuje co prawda przepis, który by zakazywał wykorzystywania w zimie letnich opon, jednak większa część kierowców zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie wiąże się z takim postępowaniem. Nie bez powodu tego rodzaju opony na zimę zostały stworzone. Zarówno opony na lato, jak i te na zimę zostały opracowane w taki sposób, aby w danych warunkach atmosferycznych zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Charakterystyka opon na zimę
Jak już zostało wspomniane, zmiana opon w zależności od pory roku ma za zadanie zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom ruchu. Niedopasowanie ogumienia do pogody powoduje zagrożenie wynikające ze specyfiki danych opon. Ogumienie zimowe produkowane jest z innego tworzywa niż to letnie. Jest to guma twardsza i bardziej wytrzymała, opony te stworzone są do jazdy po powierzchni ze śniegiem i z lodem.

Opony na zimę

Źródło: Interopony.pl

Dzięki specjalnej budowie zimowej opony droga hamowania jest krótsza, także w trudnych warunkach. To natomiast pozwala na uniknięcie groźnych sytuacji drogowych. Wymianę ogumienia na zimowe zaleca się przy pojawieniu się pierwszych mrozów.

W jakich miejscach nabywać opony?
Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie posiadacze aut, jest to, czy kupować opony nowe, czy używane. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że decydując się na kupno ogumienia używanego trzeba znać się na tyle, by być w stanie ocenić ich kondycję po wyglądzie. Kupno opon nowych z profesjonalnego sklepu daje pewność ich jakości, a co z tym związane bezpieczeństwa. Wbrew pozorom pod hasłem „opony na zimę” można odszukać również punkty przedające produkty wysokiej jakości i szanowanych firm. Opony to elementy tego rodzaju, na jakich nie należy oszczędzać. Autor: http://www.hurtopony.pl/

, , ,