Chmura obliczeniowa – nowe możliwości przechowywania plików

Dzięki rozwojowi technologi jesteśmy coraz bardziej mobilni. Możemy przemieszczać się w odległe miejsca świata i swobodnie rozmawiać z naszymi przyjaciółmi, najbliższymi z każdego rejonu w którym obecnie jesteśmy (w jakim jest dostęp do internetu). Potrzebujemy mieć także własne dokumenty, fotografie bądź też inne dane ciągle pod ręką, bez względu na to z którego urządzenia korzystamy. Na szczęście technologia znalazła na to rozwiązanie.

cloudia

Źródło: cloudia.pl

Składujemy coraz większe liczby danych. Coraz trudniej przychodzi nam odnajdywanie na to wszystko niewykorzystanych zasobów na dyskach naszych laptopów bądź też telefonów. Różne osoby inwestują w zwiększenie pamięci albo zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, takie jak pendrive’y.

Wejdź na naszą stronę – tam czeka na Ciebie kompleksowy wpis nowego tematu. Zrobiliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Częstokroć zdarza się, że by zapisać dany film bądź mp3 jesteśmy zmuszeni najpierw usunąć jakieś starsze pliki aby odzyskać miejsca na nowe pliki. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem okazują się dane w chmurze (marka Tiktalik). Cloud computing to moda która wzrasta w szybkim tempie od dłuższego już okresu. W pierwszej chwili można pomyśleć, iż termin: dane w chmurze może mieć coś wspólnego z frontami atmosferycznymi czy układami burzowymi.

Czyżby jakiś komentarz z serwisu Cię zainspirował? Masz ochotę na to odpowiedzieć? Namawiamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Jednakże w rzeczywistości chodzi o technologię zapisu danych do systemu pamięci masowej czy też na serwer firmy zewnętrznej, jaka otwiera dla nas odpowiednie zasoby. Istnieje sporą ilość dostępnych rozwiązań, od oferty korporacji Dropbox po indywidualne rozwiązania typu centOS serwer.W miejsce zapisywania plików na naszym komputerze jesteśmy w stanie w szybki jak i wygodny sposób składować je w zewnętrznej bazie danych. Dzięki Internetowi zapisywanie plików i odczyt danych a sam proces czyni niezwykle prostym i szybkim.

Przechowywanie danych w technologi cloud computing ma dużą ilość zalet. Jedną z najistotniejszych jest fakt, że równolegle do oszczędzania przestrzeni na dyskach naszych komputerów mamy dostęp do danych w zapisanych w chmurze z dowolnego miejsca oraz prawie każdego urządzenia, z jakiego w danym momencie korzystamy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy nosić ze sobą kilku urządzeń, na których mamy zapisane konkretne dane.

napis cloud computing

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, że dzięki takiemu rozwiązaniu możemy udostępniać nasze pliki np. fotografie innym osobom, jakie będą mogły odczytywać współdzielone pliki i dokonywać w nich zmian . Dane w chmurze gwarantują w ten sposób większą elastyczność i wygodę. Wypada zatem sprawdzić jakiego typu oferty są dla nas dostępne na rynku. Jednym z dobrych rozwiązań jest centos serwer (zobacz), jako serwer do przechowywania plików.

, ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.