Czy mój biznes coś zyska gdy wprowadzę program lojalnościowy dla konsumentów? Vademecum dla początkujących.

Profity dla konsumentów płynące z brania udziału w programach lojalnościowych mogą być tego warte. Często mają formę rabatów czy promocji. Kartę do zbierania punktów w programie lojalnościowym możemy wyrobić przy kasie – płacąc za zakupy, zarejestrować na stronie internetowej sklepu i wypełniając odpowiedni formularz oraz potwierdzając swoje konto drogą mailową.

Programy lojalnościowe

karty lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

stosunkowo szybko rozpowszechniły się. A jak to wygląda z drugiej strony?Pierwsza sprawa jest taka, czy określona firma rzeczywiście wymaga wprowadzenia programu lojalnościowego i jeśli tak, to jakie cele chce poprzez jego wprowadzenie osiągnąć? Musimy pamiętać, że aby na tej płaszczyźnie osiągnąć zadowalające efekty, program powinien być stworzony przez cały personel, na który składają się przedstawiciele poszczególnych sektorów przedsiębiorstwa – np. sprzedaży, księgowości, działu prawnego, realizacji zamówień, PR i marketingu, jaki zwykle steruje ruchami zgranego zespołu i to na nim koncentruje się całkowita obsługa programów lojalnościowych. Naturalnie, bez wsparcia i bez przekonania szefostwa o słuszności wprowadzenia programu lojalnościowego, przygotowana akcja może nie nie zdać egzaminu.

Intryguje Cię tematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz poza tym również inne podobne posty – po prostu wejdź tu (http://magross.pl/kluber/kluber-summit-hysyn-fg-15-32-46-68-100/).

Na wstępie warto zapytać: czy mój biznes coś zyska kiedy uruchomię programy lojalnościowe dla klientów? Ile wizyt jednego klienta rocznie to bezpieczne minimum, które pozwoli rozpocząć program lojalnościowy dający realne korzyści dla firmy? Warto sprawdzić: programy lojalnościowe.

karta lojalnościowa

Autor: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com

Czy karty stałego klienta w branży niskomarżowej mają sens? Czy firma może sobie pozwolić na przesunięcia w obrębie programu, licząc na zwrot z poniesionych inwestycji. Istotna sprawa to to, iż wartość przygotowanych nagród rzeczowych nigdy nie może przekraczać zysków generowanych przez konsumenta, dlatego też zanim zaczniemy prace nad programem trzeba wykonać dokładną analizę finansową w perspektywie nadchodzących kilku lat. Zasady, cele i sposoby postępowania w różnych biznesach także będą inne.
Kiedy tylko obsługa programów lojalnościowych nie szwankuje, a warunki są jasne, konsumenci będą zadowoleni, program powinien dostarczać korzyści obu stronom.

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link etykiety na butelki wesele.

Więcej informacji – obsługa programów lojalnościowych.

, ,

Related posts

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz nierzadko decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, przykładowo na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w anonsach według obowiązującego prawa nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja albo wiek do 30 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym reprezentantem danej firmy.

Nowoczesna forma reklamy, która dojdzie do wielu osób – telebim LED

W współczesnych czasach możemy wyróżnić dużo różnych form reklamy, z jakich jedne cieszą się większą, zaś inne mniejszą skutecznością. Niemało firm i przedsiębiorców decyduje się dziś na reklamę wyświetlaną na telebimach. Jeżeli zależy Ci na skutecznej i udanej reklamie, jaka w łatwy sposób dotrze do wielkiego grona odbiorców to bezsprzecznie telebim będzie dla Ciebie właściwy.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.