Które systemy wystawiennicze kupić?

Możliwości w obszarze eksponowania oferty wystawcy w dużym stopniu zależą od układu konfiguracyjnego stoiska. Jest parę podstawowych form usytuowania ekspozycji. Każda z nich posiada swe atuty oraz wady, co znajduje odbicie w zróżnicowanych cenach wynajmu powierzchni proponowanej przez organizatorów targów. Najdroższe są lokalizacje mieszczące się na parterze, usytuowane w kształcie wyspowym lub półwyspowym.

systemy wystawiennicze

Autor: Vancouver Film School

Stoisko szeregowe jest najczęściej występującą konfiguracją na krajowych imprezach wystawienniczych. Cechuje je ograniczona możność prezentowania oferty ze względu na to, że kontakt z uczestnikami targów może odbywać się jedynie poprzez jedną ścianę stoiska. Stwarza to niebezpieczeństwo powstania sporego ścisku w obrębie ekspozycji, co może zniechęcić zwiedzających do zaznajomienia się propozycją wystawcy. Zaletami takiego kształtu przestrzennego będą: mała cena najmu a także prostota dokonania rezerwacji.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, sprawdź koniecznie ten świetny link (https://www.workservice.pl/praca/monter/olsztyn/) – przeczytasz tam mnóstwo przydatnych informacji.

Następną odmianą położenia stoiska jest położenie narożne, charakteryzujące się tym, że dwie sąsiadujące z sobą ścianki ścianki reklamowe są otwarte dla publiczności. Taka konfiguracja, w porównaniu ze stoiskiem szeregowym, stwarza o wiele bogatsze możliwości aranżacyjne jak też z dużą siłą ciągnie gości targowych. Wiele osób zajmujących się marketingiem wystawienniczym uważa podobne rozwiązanie za najbardziej perfekcyjne ze względu na to, że wystawca pozyskuje dość dobre warunki ekspozycyjne przy umiarkowanych kosztach. Nierzadko pojawiającym się utrudnieniem przy dokonywaniu rezerwacji tego typu miejsc jest ich ograniczona dostępność w hali targowej. Trzecia możliwość usytuowania ekspozycji to wybór stoiska czołowego (zwanego też „półwyspem”). Odsłonięcie jego trzech brzegów stwarza bardzo dobre warunki do demonstrowania eksponatów, jednakże występują ograniczone możliwość akcentowania materiałów informacyjnych (np. w formie plansz).

Wynajem miejsca pod stoisko czołowe jest dosyć drogie, jednak pomimo to, występuje z reguły ogromne zapotrzebowania na takową pozycję ekspozycji. W największym stopniu odsłoniętą odmianą wystawienniczą jest stoisko wyspowe (mienione również „wyspą” bądź stoiskiem blokowym), gdzie ekspozycja z każdej strony otoczona będzie ciągiem komunikacyjnym. Takie usytuowanie stwarza najszersze opcje przedstawienia oferty przedsiębiorstwa. Żeby zarezerwować jedno z opisanych stoisk wystarczy napisać w przeglądarkę hasło: systemy wystawiennicze Wrocław.

, , ,