8 sposobów, jak unikać zatrucia tlenkiem węgla

Jest bezzapachowy, bezbarwny i niebezpieczny, zjawia się cicho i bez uprzedzenia może zabić. Tlenek węgla, czyli czad, to potężne zagrożenie w każdym budynku. Warto wiedzieć, jak powstaje, jakie wyzwala objawy i jak powinniśmy działać, gdy odnajdziemy osobę zatrutą czadem.

Jak wspomnieliśmy we wstępie czad jest bezbarwny, nie ma zapachu, więc określany jest przez straż pożarną „cichym zabójcą”. zjawia się znienacka i może pozbawić nas życia, ale na szczęście można z nim podjąć walkę. Dostaje się przed układ oddechowy, aby w następnym etapie przewędrować szybką drogę do krwi. Dlaczego jest tak bardzo niebezpieczny? Wszystko to przez jego łatwość wiązania się z hemoglobiną która jest we krwi. Jest 250 do 300 razy mocniejsza niż w przypadku tlenu, co skutkuje tym, że normalne dystrybuowanie tlenu jest stanowczo zmniejszone. dlatego właśnie brak tlenu w narządach i przeważnie zgon.


Skąd bierze się tlenek węgla? najczęstsze miejsca, z którym może się wywodzić to: przewód kominowy, który jest niedostatecznie, spaliny z garażu, jeśli nie skutecznego odpływu spalin.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze newsy odkryjesz w następnym niebywale zajmującym artykule.

Brak wentylacji (lub|albo słaba|niewystarczająca wentylacja (smartvent.pl/)) w domu, gdzie, takie jak kominek, piec i podgrzewacz wody.

oznaki zatrucia tlenkiem węgla, to: ogólne znużenie, bóle głowy, senność, duszność, kłopoty z oddychaniem. Jeśli znajdziesz taką osobę powinieneś jak najszybciej zareagować. najważniejsze to: pootwieraj wszystkie okna i drzwi, wynieś osobę poszkodowaną na świeże powietrze, dobrze jest również trochę poluzować ubranie (lecz nie rozbierać osoby zatrutej, ponieważ ulegnie przemarznięciu). Jeśli reanimowana osoba nie oddycha musisz zacząć robić sztuczne oddychanie i masaż serca. I miej na uwadze, zawsze zawiadom właściwe służby: pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Gaśnica

Autor: Pratheesh Prakash
Źródło: http://www.flickr.com

I bardzo istotna wiadomość na koniec. Ogólnie, ochronę przeciwpożarową, do której zalicza się także walka z tlenkiem węgla regulują odpowiednie przepisy, które przekazywane są poprzez ppoż warszawa. Dla wszystkich chętnych, przedsiębiorców, dla osób, które mają swoje działalności gospodarcze i chcą dopilnować wszelkich czynności przeciwpożarowych, organizowane są szkolenia ppoż warszawa. W wielu miastach, nie tylko w tych dużych z Warszawą na czele.

Warto zapoznać się z ofertą takich szkoleń i generalnie poczytać trochę więcej o ochronie przeciwpożarowej. Na co dzień, bowiem o tym nie myślimy, ale w każdej chwili możemy znaleźć się w opałach (dosłownie i w przenośni) i jedyną w takim momencie dla nas szansą będzie właściwa reakcja, zgodna z najlepszymi praktykami ochrony przeciwpożarowej.

, , , , , ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.