Chcesz poznać jakieś nowe miejsce? Jakim sposobem – samochodem, pieszo czy rowerem? Każde z tych rozwiązań ma pozytywy i minusy

Czy również posiadasz tego typu wątpliwości, jak znajdujesz się w nowym miejscu? Jak najkorzystniej zwiedzić takie miejsce? Czy wynająć przewodnika, zrobić to samemu, ale na nogach, rowerem, a może autem? Możliwości jest wiele i czym bardziej znane miasto, tym bardziej bogata baza ofert, z jakich możemy skorzystać. Podejmując tego typu decyzję bez wyjątku powinieneś pomyśleć, co jest dla Ciebie istotne, jak dużo masz czasu na odkrywanie jakiegoś miejsca i jaki jest twój budżet.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns

Większość z nas wybierze do zwiedzania własne nogi. To niezwykle tania metoda, ale czy najbardziej korzystna? Wiadomo, nie stracimy żadnych pieniędzy na przejazdy, więc to jest wielki plus. Niemniej, w zależności od wielkości miasta nie jest wiadome, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasza kondycja w ogóle nam to umożliwi.

Wszystkie najistotniejsze informacje ma nasza witryna (http://smartvent.pl/). Zobacz, czy będzie dla Ciebie pomocna, a poszukując innych informacji zapewne trafisz jeszcze na coś fascynującego.

Niestety, ale w wielu ciekawych miejscach, żeby zobaczyć wszystko niezbędne jest naprawdę sporo czasu. Właściwym sposobem jest połączyć zwiedzanie pieszo z dodatkiem komunikacji autobusowej czy tramwajowej. Możemy skorzystać z metra, jeśli jest osiągalne w danym miejscu.

Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z roweru. No tak, nie dość, że błyskawicznie, to ponadto tanio. Oczywiście, zależy czy będziemy mieli swój rower, czy wypożyczony. Jak swój to oczywiście możemy na tym zaoszczędzić, jak wypożyczymy to zapłacimy, w zależności od miejsca takie ceny mogą się różnić. Zwiedzanie rowerem również ma jednakże konkretne ograniczenia. Nie każde bowiem miasto jest odpowiednie, ażeby zwiedzić je rowerem. Nie ma tam na przykład ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie – melex cena – nie dość, że trudne, może być dodatkowo dość ryzykowne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns

A może zwiedzanie autem. To najbardziej korzystny sposób do zwiedzania najbardziej ciekawych punktów w konkretnym miejscu. Możemy sobie bowiem wybrać kilka miejsc, które powinniśmy zobaczyć i jeździć w te miejsca samochodem. Możemy mieć swój samochód, lecz jak nie mamy również nie ma problemu, zawsze można taki wypożyczyć (przykładowo jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – Tu też w zależności od miejsca ceny będą się różniły (zobacz więcej). Od niskich do wysokich. To interesujące rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny jest w danym miejscu, ponieważ jeśli w danym mieście są wielkie korki, jak przykładowo w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo trudne.

, , ,