Jak wytrzymać, gdy za oknem panują wysokie temperatury, czyli parę słów o domowej klimatyzacji.

W czasie wysokich temperatur trudno jest wytrzymać nawet w cieniu. Jeśli temperatura na zewnątrz przez długi czas utrzymuje się powyżej 30 stopni Celsjusza, wówczas nawet przebywanie w domu jest ciężkie do wytrzymania. Zimne napoje, lody lub wentylator są wtedy zbawienne. Możemy jednak zamienić nasze mieszkanie w chłodne i komfortowe miejsce. Wystarczy do tego tylko dobry klimatyzator domowy. Jak to działa i który sprzęt wybrać?

KLIMA-TOP
Klimatyzator działa podobnie jak lodówka. W parowniku tzn. odpowiedniku zamrażalnika następuje ochłodzenie otaczającego powietrza, a pobrane poprzez czynnik chłodzący ciepło wędruje do skraplacza, w którym oddawane jest na zewnątrz. Całość uzupełnia sprężarka oraz wentylatory, jakie powiększają przepływ powietrza wokół skraplacza i parownika. Efektem działania klimatyzatora jest także osuszanie powietrza. Inną funkcją klimatyzatora jest również filtrowanie powietrza, gdyż w każdym urządzeniu tego typu zamontowany jest filtr powietrza. Za sprawą zastosowania specjalnych filtrów możemy oczyszczać powietrze nie tylko z wszelkich pyłów, ale również zarodków grzybów, roztoczy, bakterii i wirusów, a nawet z zapachów. Może to być dla alergików. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów takich urządzeń. Można wyróżnić klimatyzatory przenośne lub stacjonarne, a ponadto monoblokowe i typu split.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej skrzynka gazowa wymiary na ten temat – informacje będą z pewnością bardzo fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Klimatyzator monoblokowy to ten, w którym w jednej obudowie zamontowano całe urządzenie. Dostępne są one zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Takie urządzenia są jednak stosunkowo głośne. Innym rozwiązaniem jest klimatyzator typu split, w którym sprężarka zamontowana jest na zewnątrz budynku, dzięki czemu te urządzenia są bardziej ciche i bardziej komfortowe w używaniu. Zwykle są też wydajniejsze pod względem mocy chłodniczej. Niewątpliwą zaletą klimatyzatorów przenośnych jest możliwość umieszczenia ich w miejsce, jakie wymaga schłodzenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest odpowiednie odprowadzenie ciepłego powietrza na zewnątrz. Najbardziej popularne są klimatyzatory stacjonarne typu split. Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia należy pamiętać o dopasowaniu mocy chłodniczej do kubatury wnętrza, jakie będzie ochładzać. W przypadku klimatyzacji domowej zazwyczaj nie wykonuje się precyzyjnych obliczeń lecz przyjmuje się, iż moc chłodnicza powinna być równa 0,1 kW na każdy metr kwadratowy pomieszczenia.

Inne tematy: .

klimatyzacja

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Klimatyzatory są coraz bardziej popularne oraz dostępne nie tylko dla bogatych ludzi. Oprócz chłodzenia pełnią również inne funkcje, jak np. oczyszczanie i osuszanie powietrza, a nawet ogrzewanie w chłodne dni. Zanim nadejdą upały warto jest zaopatrzyć się w klimatyzator, aby mieć komfort gdy na zewnątrz będzie gorąco.

, , ,

Related posts

Latest posts

Koszty noclegów w miastach turystycznych w naszym kraju

Polska nie jest może bardzo rozległym państwie,, ale rozpiętość cen miejsc noclegowych w miejscowościach turystycznych potrafi być bardzo duża. Jest to zależne od różnych warunków, jak między innymi od wielkości miasta oraz popularności wśród odwiedzających z zagranicy. Taki turysta jest gotów zapłacić większe sumy za miejsce noclegowe, dodatkowo częściej preferuje drogie hotele. Miejsca o korzystnym położeniu oferują pensjonaty o niższym standardzie, jednak nie zawsze po niższej cenie, od tej która obowiązuje w hotelach sieciowych.

Propozycje doskonałych akcesoriów do restauracji

Wśród ofert producenta mamy opcję trafić na różnorodne produkty oraz akcesoria, które idealnie wpisują się nawet w szczególnie znaczne wymagania klientów. Oferta dostępna obecnie na wyciągnięcie ręki jest szczególnie dopasowywana do aktualnych wymogów konsumentów. Są to najczęściej osoby szczególnie wymagające, z tego też powodu wagę przykłada się do każdego, nawet pozornie nieznacznego detalu. Jeśli chodzi o przyprawniki, znajdują się one w ofercie producenta w doskonale dopracowanych zestawach.

Jeśli nie chcesz, żeby robienie sprawunków było tak bardzo żmudne i problematyczne, to przed każdym wyjściem z domu przeglądnij gazetkę promocyjną z Tesco i stwórz listę zakupów

Dla wielu ludzi robienie zakupów jest strasznie męczące, ponieważ markety są coraz bardziej rozbudowane, a co za tym idzie jest zdecydowanie więcej towaru. Jest to przede wszystkim kłopotliwe dla ludzi starszych, którym trudno jest zdecydować, jaki artykuł jest lepszy. Uciążliwe jest to również dla osób zabieganych i zarobionych, gdyż jedna wizyta w markecie czasami trwa nawet godzinę.

Odkryć swoją indywidualną motywację i nauczyć się języka obcego

Chcesz zabłysnąć w towarzystwie? Naucz się czegoś rzadkiego, zaskocz czymś niezwyczajnym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi interesująco, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać wszystkim, że faktycznie umiesz czytać w tym nieznanym języku. Możesz robić wiele rzeczy, zdecydowanie największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a multum możliwości, których nigdy nie wykorzystasz.