Jak wytrzymać, gdy za oknem panują wysokie temperatury, czyli parę słów o domowej klimatyzacji.

W czasie wysokich temperatur trudno jest wytrzymać nawet w cieniu. Jeśli temperatura na zewnątrz przez długi czas utrzymuje się powyżej 30 stopni Celsjusza, wówczas nawet przebywanie w domu jest ciężkie do wytrzymania. Zimne napoje, lody lub wentylator są wtedy zbawienne. Możemy jednak zamienić nasze mieszkanie w chłodne i komfortowe miejsce. Wystarczy do tego tylko dobry klimatyzator domowy. Jak to działa i który sprzęt wybrać?

KLIMA-TOP
Klimatyzator działa podobnie jak lodówka. W parowniku tzn. odpowiedniku zamrażalnika następuje ochłodzenie otaczającego powietrza, a pobrane poprzez czynnik chłodzący ciepło wędruje do skraplacza, w którym oddawane jest na zewnątrz. Całość uzupełnia sprężarka oraz wentylatory, jakie powiększają przepływ powietrza wokół skraplacza i parownika. Efektem działania klimatyzatora jest także osuszanie powietrza. Inną funkcją klimatyzatora jest również filtrowanie powietrza, gdyż w każdym urządzeniu tego typu zamontowany jest filtr powietrza. Za sprawą zastosowania specjalnych filtrów możemy oczyszczać powietrze nie tylko z wszelkich pyłów, ale również zarodków grzybów, roztoczy, bakterii i wirusów, a nawet z zapachów. Może to być dla alergików. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów takich urządzeń. Można wyróżnić klimatyzatory przenośne lub stacjonarne, a ponadto monoblokowe i typu split.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej skrzynka gazowa wymiary na ten temat – informacje będą z pewnością bardzo fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Klimatyzator monoblokowy to ten, w którym w jednej obudowie zamontowano całe urządzenie. Dostępne są one zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Takie urządzenia są jednak stosunkowo głośne. Innym rozwiązaniem jest klimatyzator typu split, w którym sprężarka zamontowana jest na zewnątrz budynku, dzięki czemu te urządzenia są bardziej ciche i bardziej komfortowe w używaniu. Zwykle są też wydajniejsze pod względem mocy chłodniczej. Niewątpliwą zaletą klimatyzatorów przenośnych jest możliwość umieszczenia ich w miejsce, jakie wymaga schłodzenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest odpowiednie odprowadzenie ciepłego powietrza na zewnątrz. Najbardziej popularne są klimatyzatory stacjonarne typu split. Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia należy pamiętać o dopasowaniu mocy chłodniczej do kubatury wnętrza, jakie będzie ochładzać. W przypadku klimatyzacji domowej zazwyczaj nie wykonuje się precyzyjnych obliczeń lecz przyjmuje się, iż moc chłodnicza powinna być równa 0,1 kW na każdy metr kwadratowy pomieszczenia.

Inne tematy: .

klimatyzacja

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Klimatyzatory są coraz bardziej popularne oraz dostępne nie tylko dla bogatych ludzi. Oprócz chłodzenia pełnią również inne funkcje, jak np. oczyszczanie i osuszanie powietrza, a nawet ogrzewanie w chłodne dni. Zanim nadejdą upały warto jest zaopatrzyć się w klimatyzator, aby mieć komfort gdy na zewnątrz będzie gorąco.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.