Jak wytrzymać, gdy za oknem panują wysokie temperatury, czyli parę słów o domowej klimatyzacji.

W czasie wysokich temperatur trudno jest wytrzymać nawet w cieniu. Jeśli temperatura na zewnątrz przez długi czas utrzymuje się powyżej 30 stopni Celsjusza, wówczas nawet przebywanie w domu jest ciężkie do wytrzymania. Zimne napoje, lody lub wentylator są wtedy zbawienne. Możemy jednak zamienić nasze mieszkanie w chłodne i komfortowe miejsce. Wystarczy do tego tylko dobry klimatyzator domowy. Jak to działa i który sprzęt wybrać?

KLIMA-TOP
Klimatyzator działa podobnie jak lodówka. W parowniku tzn. odpowiedniku zamrażalnika następuje ochłodzenie otaczającego powietrza, a pobrane poprzez czynnik chłodzący ciepło wędruje do skraplacza, w którym oddawane jest na zewnątrz. Całość uzupełnia sprężarka oraz wentylatory, jakie powiększają przepływ powietrza wokół skraplacza i parownika. Efektem działania klimatyzatora jest także osuszanie powietrza. Inną funkcją klimatyzatora jest również filtrowanie powietrza, gdyż w każdym urządzeniu tego typu zamontowany jest filtr powietrza. Za sprawą zastosowania specjalnych filtrów możemy oczyszczać powietrze nie tylko z wszelkich pyłów, ale również zarodków grzybów, roztoczy, bakterii i wirusów, a nawet z zapachów. Może to być dla alergików. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów takich urządzeń. Można wyróżnić klimatyzatory przenośne lub stacjonarne, a ponadto monoblokowe i typu split.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej skrzynka gazowa wymiary na ten temat – informacje będą z pewnością bardzo fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Klimatyzator monoblokowy to ten, w którym w jednej obudowie zamontowano całe urządzenie. Dostępne są one zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Takie urządzenia są jednak stosunkowo głośne. Innym rozwiązaniem jest klimatyzator typu split, w którym sprężarka zamontowana jest na zewnątrz budynku, dzięki czemu te urządzenia są bardziej ciche i bardziej komfortowe w używaniu. Zwykle są też wydajniejsze pod względem mocy chłodniczej. Niewątpliwą zaletą klimatyzatorów przenośnych jest możliwość umieszczenia ich w miejsce, jakie wymaga schłodzenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest odpowiednie odprowadzenie ciepłego powietrza na zewnątrz. Najbardziej popularne są klimatyzatory stacjonarne typu split. Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia należy pamiętać o dopasowaniu mocy chłodniczej do kubatury wnętrza, jakie będzie ochładzać. W przypadku klimatyzacji domowej zazwyczaj nie wykonuje się precyzyjnych obliczeń lecz przyjmuje się, iż moc chłodnicza powinna być równa 0,1 kW na każdy metr kwadratowy pomieszczenia.

Inne tematy: .

klimatyzacja

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Klimatyzatory są coraz bardziej popularne oraz dostępne nie tylko dla bogatych ludzi. Oprócz chłodzenia pełnią również inne funkcje, jak np. oczyszczanie i osuszanie powietrza, a nawet ogrzewanie w chłodne dni. Zanim nadejdą upały warto jest zaopatrzyć się w klimatyzator, aby mieć komfort gdy na zewnątrz będzie gorąco.

, , ,

Related posts

Latest posts

Dla każdego hodowcy gołębi znaczące jest zastosowanie odpowiednich preparatów i witamin

Hodowla jakiegokolwiek typu zwierząt jest niezwykle wymagająca i zależnie od skali pochłania przeróżnego poświęcenia czasu czy kapitału. Hodowla gołębi nadal jest bardzo popularnym zajęciem i wielu ludzi uważa ją jak swoją pasję. Sporo osiągalnych na rynku towarów jest coraz lepszej jakości, za pomocą czego większość osób może solidnie dbać o swoje hodowle. Uczestnictwo w przeróżnego typu konkursach potrzebuje dobrego przygotowania, na jakie składa się między innymi stosowna dieta. Do tego stosuje się adekwatne preparaty, które zakłócają powstawanie grzybów czy bakterii posiadających ujemny wpływ na zdrowie ptaków.

Sprawna przeprowadzka, czyli w jaki sposób zapewnić sobie błyskawiczny oraz bezpieczny przewóz mebli

Przeprowadzka bez wątpienia nie jest łatwą sprawą, tym bardziej, kiedy mamy za zadanie przewieźć duże a także ciężkie meble, co dla większości osób może stanowić niemały. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przewozu mebli, co umożliwia bezpieczną jak również przyjemną przeprowadzkę. Usługi przewozu mebli cieszą się ogromną popularnością, gdyż zapewniają nie tylko komfort, ale także ogromne bezpieczeństwo.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.