Jakie funkcje zapewniają nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne?

W każdym biurze wykorzystywane są różnego typu sprzęty. Mogłaby to być choćby niszczarka do papieru, skaner, laptop, drukarka czy też fax. W czasach, kiedy kolejne narzędzia robią się coraz mniejsze, bardzo wielokrotnie spotyka się tzw.

kombajny, czyli urządzenia wielofunkcyjne.
Łączą one w sobie parę najważniejszych urządzeń, np. drukarkę, skaner, xero czy ew. faks. Można w taki sposób oszczędzić sporo pieniędzy, czy także miejsca w biurze. Co ciekawe, takiego rodzaju biurowe urządzenia znakomicie sprawdzą się także w domach prywatnych, w których również przecież trzeba czasem coś drukować czy też skserować. Co poniektóre funkcje takiego urządzenia (m.in. kserowanie dokumentów) mogą być zrobione bez aktywowania komputera. Tego typu urządzenia biurowe (Liberty – sklep biurowy wrocław) dzielimy na atramentowe oraz laserowe. Wiąże się to z najbardziej istotnym urządzeniem, czyli drukarką. Najpopularniejsze i równocześnie najkorzystniejsze cenowo są drukarki wykorzystujące tusz. Ich technologia jest stosunkowo nieskomplikowana, więc to one są zazwyczaj wykorzystywane w domach prywatnych.
sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
biurowe urządzenia

Autor: Syahmir
Do użycia w biurach wybiera się natomiast urządzenia laserowe. Można za ich pomocą drukować nie tylko najwyższej jakości dokumenty, ale również prezentacje czy wykresy. Zamiast tuszu wykorzystuje się w ich przypadku kartridże. Najczęściej stosowanym sprzętem w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych jest drukarka, zatem to na jej parametry trzeba zwrócić specjalną uwagę podczas zakupu takiego urządzenia.

Istotna jest zwłaszcza szybkość drukowania i koszty eksploatacyjne. Istotna jest również rozdzielczość skanera oraz ew. moduł Wi-Fi do komunikacji z innymi urządzeniami.

, , , ,