Przyjście na świat potomka to najpiękniejszy moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka uzna, że pierwszy rok brzdąca bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi jedynie o karmienie i przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swoim słoneczku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym.

Zaintrygował Cię nasz wpis? W takim razie kliknij w link do serwisu kancelaria adwokat wrocław i ciesz się innymi faktami. W razie jakiś wątpliwości – zwróć się do nas.

Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, by wiedzieć, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie powinna być także niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało która kobieta teraz zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez problemu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś można również liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.