Jakie są zadania osoby zatrudnionej na stanowisku młodszy księgowy?

Anglojęzyczna nazwa etatu Accountant odnosi się do etatu wykonywanego w centrach usług księgowych typu SSC/BPC. Pracujący tam księgowi mogliby specjalizować się w jednym z trzech sposobów stosowanych w księgowości.

junior accountant

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi dokładnie o RTR, PTP oraz OTC. Jeśli chodzi o przedział obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Junior Accountant, to w przypadku RTR, zatem Records To Report, to czynności wiążące się z tzw. „zamykaniem miesiąca” oraz sporządzaniem różnorodnych sprawozdań finansowych czy raportów okresowych. Kolejnym zadaniem jest wykonywanie księgowań w głównej księdze. Konieczne jest także prowadzenie rejestru środków trwałych, czy rozliczeń międzyokresowych, itp. Następnym zadaniem pracownika na tym stanowisku jest konsolidacja i potwierdzanie sald czy transakcji w spółkach grupy. Jeżeli chodzi o obszar OTC, zatem Order to Cash, to zadaniami pracownika jest m.in. księgowanie wyciągów bankowych i logowanie płatności przychodzących, utrzymywanie kontaktów z klientami łącznie z monitoringiem należności i uzgadnianie sald rozrachunkowych. Pozostałe obowiązki to utrzymywanie kontaktu z pracownikami działu sprzedaży.
malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Kulinarny kalejdoskop Zurychu

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Jeśli chodzi o czynności specjalisty pracującego na szczeblu PTP, czyli Purchase to Pay, to są to takie czynności jak: konsolidacja finansowa faktur od dystrybutorów i tworzenie pojedynczych płatności, podtrzymywanie kontaktów z dostawcami razem z dozorem terminów płatności, podtrzymywanie kontaktów z pracownikami z sekcji zakupów.

Pracownik zatrudniony na etacie Junior Accountant może na awans na stanowisko Senior Accountant na poziomie BPO/SSC, natomiast jeżeli ma właściwe zdolności do zarządzania pracownikami i zna specyficzność procesu, za który jest odpowiedzialny, to może kontynuować ścieżkę zawodową na stanowisku samodzielnego księgowego – jeżeli opanował już wiedzę z przedziału pełnej księgowości.

, ,

Related posts

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.