Jakie są zadania osoby zatrudnionej na stanowisku młodszy księgowy?

Anglojęzyczna nazwa etatu Accountant odnosi się do etatu wykonywanego w centrach usług księgowych typu SSC/BPC. Pracujący tam księgowi mogliby specjalizować się w jednym z trzech sposobów stosowanych w księgowości.

junior accountant

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi dokładnie o RTR, PTP oraz OTC. Jeśli chodzi o przedział obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Junior Accountant, to w przypadku RTR, zatem Records To Report, to czynności wiążące się z tzw. „zamykaniem miesiąca” oraz sporządzaniem różnorodnych sprawozdań finansowych czy raportów okresowych. Kolejnym zadaniem jest wykonywanie księgowań w głównej księdze. Konieczne jest także prowadzenie rejestru środków trwałych, czy rozliczeń międzyokresowych, itp. Następnym zadaniem pracownika na tym stanowisku jest konsolidacja i potwierdzanie sald czy transakcji w spółkach grupy. Jeżeli chodzi o obszar OTC, zatem Order to Cash, to zadaniami pracownika jest m.in. księgowanie wyciągów bankowych i logowanie płatności przychodzących, utrzymywanie kontaktów z klientami łącznie z monitoringiem należności i uzgadnianie sald rozrachunkowych. Pozostałe obowiązki to utrzymywanie kontaktu z pracownikami działu sprzedaży.
malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Kulinarny kalejdoskop Zurychu

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Jeśli chodzi o czynności specjalisty pracującego na szczeblu PTP, czyli Purchase to Pay, to są to takie czynności jak: konsolidacja finansowa faktur od dystrybutorów i tworzenie pojedynczych płatności, podtrzymywanie kontaktów z dostawcami razem z dozorem terminów płatności, podtrzymywanie kontaktów z pracownikami z sekcji zakupów.

Pracownik zatrudniony na etacie Junior Accountant może na awans na stanowisko Senior Accountant na poziomie BPO/SSC, natomiast jeżeli ma właściwe zdolności do zarządzania pracownikami i zna specyficzność procesu, za który jest odpowiedzialny, to może kontynuować ścieżkę zawodową na stanowisku samodzielnego księgowego – jeżeli opanował już wiedzę z przedziału pełnej księgowości.

, ,

Related posts

Latest posts

Agencja pracy Wrocław przyjmie sporo ludzi

Wciąż potrzeba sporo ludzi do pracy

Powinniśmy wiedzieć, że chociaż coraz więcej prac okazuje się być wypełnianych przez komputery, to jednakże wciąż przedsiębiorstwa poszukują pracowników, a wykonują to na różnorakie sposoby. Przekazują ogłoszenia do gazety, lub zlecają innym wyszukanie odpowiednich podwładnych. Jednakże jaki by nie okazał się być sposób, wciąż należy wiedzieć jak wielu ludzi się zatrudnia.

Osoba zatrudniona w zakładzie pracy. Czy warto jest przez całe życie się uczyć?

Chyba żadnego pracodawcy nie należy dzisiaj przekonywać co do tego, że pracownicy muszą uczyć się przez cały czas trwania pracy zawodowej. Tyczy się to nawet tych, którzy dysponują naprawdę szeroką wiedzą oraz świetnymi umiejętnościami. Szkolenia przeznaczone dla pracowników są naprawdę różnorodne. Dzisiaj szkolenia pracownicze można podzielić przede wszystkim na te miękkie i twarde.

Warsztaty integracyjne dla przedsiębiorstw w kraju.

Polecamy warsztaty połączone z wyjazdem integracyjnym do licznych ośrodków szkoleniowych w naszym kraju. Zachęcamy do sukcesywnego wypoczynku w malowniczych i rekreacyjnych terenach. Zapewniamy mnogość atrakcji wraz z interaktywnymi i efektywnymi warsztatami. Szkolenia integracyjne opierają się w oparciu o sprawdzone scenariusze zgodnie z oczekiwaniami odbiorców, zarówno w plenerze jak i w ośrodku.

Czas na program lojalnościowy

Możemy wylewać z siebie ostatnie poty. Można pracować dniami i nocami. Możemy robić także wiele rozmaitych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najistotniejszym - powodzenie naszej firmy w głównej mierze zależy od satysfakcji naszych konsumentów, których, naturalnie, wpierw powinniśmy do siebie przyciągnąć. Bezowocny będzie nasz trud, jeśli nie znajdziemy odbiorców naszych usług.

Sklep internetowy – jak zacząć działalność www?

Coraz większe grono przedsiębiorców decyduje się otworzyć sklepy internetowe. Są one o wiele bardziej ekonomiczne niż stacjonarne, bowiem odpadają nam ogromne koszty. Oczywiście, składzik musimy posiadać nadal, lecz nie musi znajdować się w odpowiedniej lokalizacji, tak aby być zauważonym przez przyszłego klienta. Rozkręcenie działalności gospodarczej przy udziale strony www różni się znacznie od normalnej. Jak najlepiej otworzyć przedsięwzięcie?

Nowiusieńkie a także eksploatowane oraz innowacyjne dźwigi na wynajem

Budując kolejne osiedle mieszkaniowe bądź kolejną galerię handlową, firma zajmująca się tym trudni tysiące ludzi począwszy od murarzy, tynkarzy, elektryków po zbrojarzy jak i w zasadzie architektów. Aczkolwiek jest to nie wszystko, ponieważ jak domyślamy się człowiek swoimi rękoma nie może wszystkiego wybudować. Stąd również konieczne będą maszyny, miedzy innymi betoniarki, koparki oraz dźwigi. Roboty na wysokościach nie były by dopuszczalne, gdyby właśnie nie te dźwigi.