Jakie są zadania osoby zatrudnionej na stanowisku młodszy księgowy?

Anglojęzyczna nazwa etatu Accountant odnosi się do etatu wykonywanego w centrach usług księgowych typu SSC/BPC. Pracujący tam księgowi mogliby specjalizować się w jednym z trzech sposobów stosowanych w księgowości.

junior accountant

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi dokładnie o RTR, PTP oraz OTC. Jeśli chodzi o przedział obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Junior Accountant, to w przypadku RTR, zatem Records To Report, to czynności wiążące się z tzw. „zamykaniem miesiąca” oraz sporządzaniem różnorodnych sprawozdań finansowych czy raportów okresowych. Kolejnym zadaniem jest wykonywanie księgowań w głównej księdze. Konieczne jest także prowadzenie rejestru środków trwałych, czy rozliczeń międzyokresowych, itp. Następnym zadaniem pracownika na tym stanowisku jest konsolidacja i potwierdzanie sald czy transakcji w spółkach grupy. Jeżeli chodzi o obszar OTC, zatem Order to Cash, to zadaniami pracownika jest m.in. księgowanie wyciągów bankowych i logowanie płatności przychodzących, utrzymywanie kontaktów z klientami łącznie z monitoringiem należności i uzgadnianie sald rozrachunkowych. Pozostałe obowiązki to utrzymywanie kontaktu z pracownikami działu sprzedaży.
malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Kulinarny kalejdoskop Zurychu

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Jeśli chodzi o czynności specjalisty pracującego na szczeblu PTP, czyli Purchase to Pay, to są to takie czynności jak: konsolidacja finansowa faktur od dystrybutorów i tworzenie pojedynczych płatności, podtrzymywanie kontaktów z dostawcami razem z dozorem terminów płatności, podtrzymywanie kontaktów z pracownikami z sekcji zakupów.

Pracownik zatrudniony na etacie Junior Accountant może na awans na stanowisko Senior Accountant na poziomie BPO/SSC, natomiast jeżeli ma właściwe zdolności do zarządzania pracownikami i zna specyficzność procesu, za który jest odpowiedzialny, to może kontynuować ścieżkę zawodową na stanowisku samodzielnego księgowego – jeżeli opanował już wiedzę z przedziału pełnej księgowości.

, ,

Related posts

Latest posts

Normy bezpieczeństwa i higieny pracy oddziałujące wprost na to, jak działa dane przedsiębiorstwo.

Kiedy ktokolwiek chce posiadać przekonanie odnośnie tego, że w jego przedsiębiorstwie wszystko funkcjonuje jak trzeba to najpierw ma obowiązek skoncentrować się na tym, żeby sprawdzać, czy pracownicy będą znać dosyć dobrze wszystkie przepisy odwołujące się do bhp. Będą oni mieli okazję dzięki temu sprawnie wykonywać nałożone na nich zadania pracownicze. Poza tym, normy bezpieczeństwa i higieny pracy wpływające stricte na to, w jaki sposób działa konkretne przedsiębiorstwo muszą zostać im szczegółowo zaprezentowane, na przykład podczas ogólnego szkolenia dla wszystkich pracowników.

Rzeczoznawca nieruchomości będzie umiał podać określoną cenę

Czasem musimy znać wartość naszego domu Na co dzień nierzadko nie zainteresujemy się tym, ile możemy zainkasować za nasze lokum, ale będą takie momenty, gdy znajomość tej kwoty ma szansę być przydatna. Oczywiście samodzielnie nie jesteśmy w stanie określić jak wiele to wszystko jest warte, dlatego warto korzystać z wsparcia osoby, która zna się na tego typu sprawach, ma w nich doświadczenie oraz dokładnie będzie w stanie powiedzieć na ile mamy szansę wycenić naszą nieruchomość, a również będzie w stanie wytłumaczyć nam, dlaczego akurat tyle.

W jakich miejscach znajdziemy najchętniej kupowane mieszkania we Wrocławiu?

Nowoczesne domu we Wrocławiu ciągle cieszą się entuzjazmem, toteż sięgają po nie jednostki z różnych miejscowości. Mnóstwa sprowadza do Wrocławia praca, na liczba której nie wolno tu narzekać. Ofert mieszkań do kupienia czy wynajęcia jest niemało, lecz dobrze jest wybierać dla siebie głównie znakomite wyjścia.

konieczność używania zaawansowanych struktur wizyjnych

W systemach kontroli jakości zachodzi często konieczność bezdotykowej kontroli parametrów przedmiotu. Wysokie kryteria zmuszają wytwórców do używania zaawansowanych systemów wizyjnych gwarantujących przeprowadzenie w bardzo krótkim czasie wszelkich wymiarów, oraz wymianę informacji z systemami automatyki.

Telebim do wynajęcia – doskonałe wyświetlanie

Producenci ekranów różnego typu wybierają doskonałe materiały, by proponować klientom tylko doskonałej jakości opcje. Całkowite dopasowanie różnych elementów do siebie sprawia, że szybko można obsługiwać profesjonalnie przygotowany i innowacyjny telebim. Markowe ekrany są odpowiednie do tego, by za ich pośrednictwem pokazywać reklamy.

Działanie tensometrów a zaawansowanie funkcji

Fachowcy służą pomocą i poradą w każdym momencie w internecie, gdzie można dowiedzieć się niezbędnych rzeczy po wskazaniu wybranych fraz. Szczególna troska zauważana jest nawet wówczas, jeżeli chodzi o dokładne umieszczanie różnych informacji tematycznych.