Utrzymanie pracy w dobrej firmie nie jest uzależnione od liczby posiadanych dyplomów ukończonych szkół wyższych

Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania bywa dzisiaj dość skomplikowane. O ile facetom pracującym w fachu spawacza bywa o dużo łatwiej, o tyle kobiety interesu mają utrudnione zadanie do zrealizowania.

Do najpierw podjętych kroków na drodze do znalezienia posady trzeba zaliczyć napisanie przykuwającego wzrok curriculum vitae i listu motywacyjnego, a potem czekanie aż te pisma przyciągną uwagę rekruterów. Przyszły menedżer musi pochwalić się erudycją z zakresu reklamy, zdobytą jeszcze podczas lat nauki. Trzeba też poszczycić się ukończonymi warsztatami, do których wliczają się się takie zagadnienia: coaching biznesowy (tutaj więcej), komunikacja w miejscu zatrudnienia, sposoby motywowania zespołu.

Rekruterzy, którzy analizują nadesłane CV, zwracają przede wszystkim uwagę na rodzaj ukończonych studiów, czyli na tzw. kompetencje twarde.

na szkoleniu

Autor: Chad Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Bywają bardziej skłonni oddać odpowiedzialne stanowisko kobiecie z większą liczbą zaświadczeń.

Gdy przeczytasz prezentowany artykuł, to też zaciekawi Cię oryginalna strona www (https://www.bscav.eu/debata-online/), która ma zbliżone dane na ten temat, zatem kliknij tutaj.

Jednak, jak udowadniają wyniki sond, z wykształceniem nie zawsze podążają w parze konkretne umiejętności. Paradoksalnie, utrzymanie pracy zależy przede wszystkim od umiejętności dotyczących stosunków międzyludzkich, niezbędnych w czasie wykonywania nie tylko typowo szefowskich obowiązków. Wspaniale przeszkolona młoda asystentka po studiach na dwóch kierunkach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach wywołujących stres i wymagających umiejętności pisania raportów pod presją czasu. A takie wręcz ekstremalne warunki pracy nierzadko panują w dużych koncernach w wielkich miastach.

Dzięki ofercie firm szkoleniowych można z powodzeniem podnieść swoje wykształcenie i wykształcić nowe kompetencje. Jednym z najbardziej pożądanych kursów będzie efektywność osobista szczegółowo przedstawiona na . Nastawienie na osiąganie jak najlepszych wyników i ponadprzeciętne wykorzystanie czasu pracy staje się bowiem niezmieniającym się punktem anonsów rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba pozostawać fachowcem w zakresie HR, aby wiedzieć, że w każdym zakładzie pracy należy wykazać się nieustającą motywacją, a nawet poza tym motywować współpracowników. Szkolenia bywają zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematem będzie efektywność osobista, zaawansowana obsługa MS Excel, czy coaching biznesowy.

, ,

Related posts

Dzisiejsze rozwiązania uławiające rozliczenie PIT

Podatki – jak powiada stare przysłowie: jedyna na sto procent pewna rzecz obok śmierci, z pewnością nie jednemu z nas zatruwają życie. Cały czas obawiamy się, aby zdążyć na czas z ich opłaceniem, aby nie pomylić się w wyliczeniach, nie mieć problemów z skarbówką

Pit typu 36 na ogólnych regułach przy zastosowaniu skali podatkowej

Zeznanie Pit 36 dotyczy wyłącznie dochodów opodatkowanych według skali podatkowej. Jeżeli zdobywasz tylko dochody zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie wykazujesz przychodów zwolnionych z opodatkowania. Najprościej rozliczysz się z fiskusem pobierając program do pitów.

Czy kursy są istotne? Czy powinny być przeprowadzane w każdej firmie? Co są w stanie zapewnić, jakie korzyści przynieść?

Często tak jest, że szkolenia i spotkania integracyjne w przedsiębiorstwach traktowane są jako coś średnio potrzebnego. Jak zaś już mają miejsce to najczęściej służą celom rozrywkowym. Warto jednak pamiętać, że wymagania gospodarcze jak i ekonomiczne ostatnich lat pokazują, że kursy są niesamowicie ważne oraz naprawdę opłaca się je organizować. Współcześnie menedżerowie i kadra zarządzająca przedsiębiorstwami odkrywa stale nowe wyzwania, jakie nasuwają rozwiązania technologiczne, cywilizacyjne i stale powiększająca się konkurencja w branży. Szkolenia dla menedżerów faktycznie są potrzebne oraz oparte na dwóch rzeczach.

Latest posts

Jak założyć firmę transportową – pomysł na biznes. Na co trzeba zwracać uwagę

Założenie firmy transportowej, podobnie jak każdego innego biznesu, ma swoje pozytywy i wady. Ogromne znaczenie w tymże biznesie ma bez wątpliwości cena ropy na światowych rynkach, im jest niższa tym dla przedsiębiorstwa korzystniej, im wyższa pojawiają się komplikacje, bowiem jak wypływa z rozmaitych badań aż ok. 60% całkowitych kosztów firmy transportowej stanowi paliwo.

Czy obliczenie obwodu koła jest skomplikowaną operacją matematyczną?

W ostatnim czasie bardzo do licha i trochę mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest niejako królową nauk. To właśnie poniekąd za jej przyczyną nasze życie ulegało w wielu przypadkach licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się dodatkowo okazało, niezwykle dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest relatywnie mała.