Utrzymanie pracy w dobrej firmie nie jest uzależnione od liczby posiadanych dyplomów ukończonych szkół wyższych

Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania bywa dzisiaj dość skomplikowane. O ile facetom pracującym w fachu spawacza bywa o dużo łatwiej, o tyle kobiety interesu mają utrudnione zadanie do zrealizowania.

Do najpierw podjętych kroków na drodze do znalezienia posady trzeba zaliczyć napisanie przykuwającego wzrok curriculum vitae i listu motywacyjnego, a potem czekanie aż te pisma przyciągną uwagę rekruterów. Przyszły menedżer musi pochwalić się erudycją z zakresu reklamy, zdobytą jeszcze podczas lat nauki. Trzeba też poszczycić się ukończonymi warsztatami, do których wliczają się się takie zagadnienia: coaching biznesowy (tutaj więcej), komunikacja w miejscu zatrudnienia, sposoby motywowania zespołu.

Rekruterzy, którzy analizują nadesłane CV, zwracają przede wszystkim uwagę na rodzaj ukończonych studiów, czyli na tzw. kompetencje twarde.

na szkoleniu

Autor: Chad Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Bywają bardziej skłonni oddać odpowiedzialne stanowisko kobiecie z większą liczbą zaświadczeń.

Gdy przeczytasz prezentowany artykuł, to też zaciekawi Cię oryginalna strona www (https://www.bscav.eu/debata-online/), która ma zbliżone dane na ten temat, zatem kliknij tutaj.

Jednak, jak udowadniają wyniki sond, z wykształceniem nie zawsze podążają w parze konkretne umiejętności. Paradoksalnie, utrzymanie pracy zależy przede wszystkim od umiejętności dotyczących stosunków międzyludzkich, niezbędnych w czasie wykonywania nie tylko typowo szefowskich obowiązków. Wspaniale przeszkolona młoda asystentka po studiach na dwóch kierunkach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach wywołujących stres i wymagających umiejętności pisania raportów pod presją czasu. A takie wręcz ekstremalne warunki pracy nierzadko panują w dużych koncernach w wielkich miastach.

Dzięki ofercie firm szkoleniowych można z powodzeniem podnieść swoje wykształcenie i wykształcić nowe kompetencje. Jednym z najbardziej pożądanych kursów będzie efektywność osobista szczegółowo przedstawiona na . Nastawienie na osiąganie jak najlepszych wyników i ponadprzeciętne wykorzystanie czasu pracy staje się bowiem niezmieniającym się punktem anonsów rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba pozostawać fachowcem w zakresie HR, aby wiedzieć, że w każdym zakładzie pracy należy wykazać się nieustającą motywacją, a nawet poza tym motywować współpracowników. Szkolenia bywają zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematem będzie efektywność osobista, zaawansowana obsługa MS Excel, czy coaching biznesowy.

, ,

Related posts

Sprawne narzędzia do fakturowania

Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest rachunkowość. W podręcznikach ekonomicznych charakteryzuje się ten dział przedsiębiorstwa jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelkich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje osobny dział finansowy.

Koniec z odręcznym wpisywaniem faktur

Wygoda jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna, również w świecie księgowości. Pojawia się mnóstwo udogodnień dla specjalistów, którzy ochoczo z nich korzystają. Wśród faktur prosto jest się pogubić, jednak wystarczy zastosować odpowiednie akcesorium i od razu prościej wprowadzać wszystkie dane, ale i całość zorganizować. Rozwiązania profesjonalne, jakie ułatwiają skanowanie faktur w szczególnym stopniu, zostały przygotowane z użyciem nowoczesnych technologii.

Prowadzenie każdej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami

Niektóre jak się okazuje mogą być rozciągnięte w czasie niekiedy na kilkadziesiąt lat, o czym niejeden właściciel firmy nawet nie ma świadomości. Tymczasem nasze przepisy szczegółowo określają, przez jaki czas i w jakiej formie należy archiwizować daną dokumentację, a niewypełnianie tego obowiązku zakończyć się może dla właściciela firmy kosztownymi konsekwencjami. W przypadku akt pracowniczych ten okres wynosi kilkadziesiąt lat, i jest to konieczne do tego, żeby pracownicy mieli możliwość w przyszłości otrzymać informacje potrzebne do wyliczenia emerytury. Wiele firm trzyma wszystkie dokumenty w lokalu firmowym.

Najistotniejsze rozporządzenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy

Wszystkie najbardziej znaczące regulacje z tematyki bhp muszą bez wątpienia poznać specjaliści, jacy się tym zajmują. Na dodatek, każdy bez wyjątku właściciel firmy też zobowiązany pozostaje do tego, by dbać o bezpieczeństwo osób, które zatrudnił na obszarze własnego zakładu.

Latest posts

Wydajny reklama w teraźniejszych czasach

Jeżeli jesteś właścicielem bądź menadżerem wysokiego szczebla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, to świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja panuje we wszystkich sektorach gospodarki, co wiąże się nade wszystko z istotą wolnorynkowego ustroju gospodarczego. W momencie, kiedy tak naprawdę każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, kompletnie naturalne jest to, że tak wiele podmiotów gospodarczych oferuje taki sam wyrób tudzież usługę. To właśnie bezpośrednio przekłada się na to, iż dosłownie wszystkie firmy muszą ze sobą konkurować o każdego kolejnego klienta. Nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Kiedy osiągniemy wysoką jakość produktu, to zostaje nam tylko marketing, a zatem jego rozreklamowanie albo promocja wśród potencjalnych odbiorców.

Jak wykorzystać narzędzie youtube w nowoczesnym marketingu

Youtube. Szerokie okno na świat. Skarbnica informacji, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także fantastyczna popularyzacja własnej działalności. Wiedzmy, że prowadzenie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.

W jaki sposób efektywnie szukać noclegów w letnich miesiącach w Polsce

Udając się na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, trzeba zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miejscowości nad Bałtykiem i na Mazurach. W słoneczne, upalne dni w większości takich miejsc ciężko znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży, są tam także doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów.