Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd oraz uśmiechnięta twarz niejednokrotnie decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, na przykład na stanowisko pracownika biurowego. Pomimo tego że w anonsach wedle obowiązującego prawa nie wolno używać takich określeń jak miła aparycja lub wiek do 30 lat, to są używane nagminnie. Zresztą taki fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma styczność z klientem jest pierwszym oraz równocześnie najistotniejszym przedstawicielem konkretnej firmy.

W wybranych zawodach elegancki ubiór jest wyznacznikiem profesjonalizmu i ma wzbudzać zaufanie do konkretnej placówki. Weźmy zatem pod uwagę chociażby panie zatrudnione w parabankach, które nawet w trakcie upałów są zmuszone przychodzić do pracy w rajstopach, a na ich nogach koniecznie muszą się znaleźć buty całkowicie zakrywające palce oraz pięty. Najbardziej właściwym wdziankiem dla doradczyni klienta będzie garsonka w niejaskrawych odcieniach i materiałowa śnieżnobiała lub kremowa bluzka. Natomiast faceci zasiądą za ekranem peceta w szykownych garniturach i wzorowo wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( spory wybór odzieży na ) w znacznym stopniu różni się od strojów, jakie nosimy na co dzień. Czterdziestolatki pracujące na recepcji zakładają koszule z wyhaftowanym na kieszeni logo, jak również z doskonale widoczną nazwą zajazdu.

Jeżeli pragniesz szybko znaleźć zbliżone artykuły dotyczące omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju stronie.

Do zestawu załączone są też spódnice bądź spodnie w prostych fasonach. Z kolei mężczyźni zatrudnieni na recepcji również muszą prezentować się jak z żurnala i nosić ubranie szyte na zamówienie. Dowolność w wyborze garderoby w żadnym wypadku nie obowiązuje w profesji kelnerki, a nawet sprzątaczki.

eleganckie kobiety

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Zarówno odzież dla hoteli, jaki i dla sekretarek pracujących w policealnych szkołach albo pracownic kawiarni musi być wykonana z dobrych jakościowo tkanin. Pracownicy muszą posiadać przynajmniej dwa zestawy ubrań, które dodatkowo mają charakteryzować się dużą niepodatnością na zagniecenia – bodajże nic tak nie ośmiesza recepcjonistki jak pogniecione spodnie.

O ile na dobrym gatunku oszczędzić nie wypada, to na seryjnym zamówieniu jak najbardziej. Jeżeli hotel posiada swoje budynki w Krakowie, Bydgoszczy, Mrągowie czy innym niewyliczonym tutaj mieście, to jest w stanie za jednym zamachem, a nawet jednym naciśnięciem klawisza myszki, zamówić piękne ubrania dla pracowników recepcji oraz sprzątaczy zatrudnionych we wszystkich placówkach (najnowsza kolekcja : ). A każdy w końcu doskonale wie, że na duże rabaty można liczyć jedynie wtedy, kiedy nabywa się wyroby w większych ilościach.