Czym jest reklama zewnętrzna i które popularne warianty takiej reklamy możemy w dzisiejszych czasach wyróżnić?

Reklama zewnętrzna formułowana jest angielskim słowem outdoor, co symbolizuje na zewnątrz, poza domem. Jak więc nietrudno się domyślić reklama zewnętrzna, to taka forma reklamy, która jest eksponowana na zewnątrz, w przeróżnych miejscach, w jakich przebywają ludzie. Reklama taka z reguły przedstawiana jest na takich nośnikach, jak billboardy, banery reklamowe, telebimy, słupy ogłoszeniowe i mnóstwo innych.

billboard

Autor: Roberto Nieves
Ta forma reklamy (promocja piotr i paweł grudziądz) cechuje się dzisiaj niezmiernie dużą efektywnością, albowiem dociera do ogromnej ilości osób, do tego w wielu przypadkach jest ona przedstawiana w określonych miejscach gdzie przebywają pewne grupy ludzi, na przykład reklamy o koncertach dla studentów bezsprzecznie będą znajdować się na terenie uniwersytetów, miasteczek studenckich albo też akademików. Taka odmiana reklamy ma istotnie obfitą siłę przekazu i cechuje się ogromną efektywnością.

Teraz zdołamy wyróżnić multum rodzajów reklamy zewnętrznej, a które z nich cieszą się największą sławą, a co za tym idzie efektywnością? Jedną z nich są billboardy, czyli tablice, które prezentują plakaty reklamowe. W większości wypadków zdołamy je spotkać w rozmiarach 6×3 metry. Billboardy bardzo często są rozmieszczane w dobrze oświetlonych miejscach, przykładowo przy ulicach bądź też (więcej w tym serwisie) w centrum miasta, da się też zauważyć, że dużo z nich jest oświetlanych nocą.

link

Autor: K.rol2007
Inną także modną formą reklamy zewnętrznej jest reklama wielkoformatowa, która przeważnie jest przedstawiana na elewacjach budynków lub też w czasie remontów budynków, wówczas znajduje się ona na rusztowaniach. Reklama taka (sprawdź informacje) ma faktycznie nadzwyczaj duży format, może być skonstruowana z materiału, jaki przepuszcza światło lub w ogóle go nie przepuszcza.
Powinno się także nadmienić o reklamie pneumatycznej. Jest to reklama dmuchana, na którą składa się mobilny pneumatyczny dmuchany nośnik reklamowy. Jest to reklama akcentowana na krótki czas, na przykład w trakcie różnorodnych koncertów oraz innych uroczystości plenerowych. Jest ona prosta w montażu, niesłychanie lekka i nie powoduje większych problemów, też w czasie transportu.

, ,